KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU´ nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU´ nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İnsanın yeryüzünde en saygı değer varlık olarak yaratıldığı anlayışıyla tarihin her devrinde dil, din, mezhep, ırk, renk, cinsiyet ayrımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşliği tüm dünyada hakim kılmayı varlığımızın gereği kabul eden alî bir medeniyetin mensubu olmanın haklı gururu ve onuruyla 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ nü kutluyorum .

Bu kadîm kültürün gereği olarak ülkemiz 10 Aralık  1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini ilk onaylayan ülkelerden biri olmuştur.

Dünyanın birçok yerinde en temel hakların bile hiçe sayıldığı bir zamanda ülkemiz, devleti ve milletiyle gerek kendi toprakları içinde gerekse bölgesinde huzurun, istikrarın ve güvenin tek kapısı olmuştur ve insan onuruna yakışan evrensel değerlere dayalı bir dünya için var gücümüzle çalışma kararlılığı çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük sermaye ve zenginliğimiz olacaktır.

Bu düşüncelerle Dünya İnsan Hakları Günü’ nün tüm insanlık için bir dilim ekmeği paylaşmanın hazzını ,bereketini, rahmetini anlama  ve idrak etmeye vesile olmasını temenni ediyor; en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.