KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yıl Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yıl Sonu Mesajı

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı sonuna geldiğimiz şu günde öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerimiz olmak üzere hem sevinç, heyecan, mutluluk hem de kısa sürede olsa arkadaşlarımızdan ve alıştığımız ortamdan ayrılmanın hüznü içindeyiz.

Bakanlığımız 2023 Vizyon Belgesinde ısrarla vurgulanan "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" temasıyla her öğrencimizin kendini gerçekleştirebileceği, kendini tanıyacağı ve kendi birikimlerini artırma yönünde faaliyette bulunabileceği imkanlar oluşturma gayesine seferber olduğumuz bir yılın daha sonuna geldik.

Öğrencilerimiz, öğretmen ve velilerimiz sevdikleriyle birlikte çocuklarının bir yaş daha büyüdüğünün, bir yılda kazandıklarının farkında olarak, Güçlü Türkiye'mizin imarında her birinin rollerinin kendileriyle birlikte  büyüdüğü  gerçeğinin gururuyla uzun bir yaz tatili sürecine girecekler.

Sevgili Öğrencilerim;

Azimle, emekle çalıştınız. Güzel bir yazı hak ettiniz. Özlediklerinize zaman ayırınız. Büyüklerinizi ziyaret edin. Çocukluklarının hikayelerini anlatsınlar size. Gençliklerinin dünyasını, hülyalarını, özlemlerini. Sofranın hazırlanmasına siz de yardım edin. Sorun annenize ne gidecek sofraya. Aile üyeleri eksik olmasın sofrada. Çiçekleri görün, iki taşın arasından size gülümseyen çiçekleri. Kuşlar ne söylüyor? Kitaplarla konuşun. Dünyanın bir yerindeki roman kahramanıyla arkadaş olun. Mutlu olun, güçlü olun.

Çok değerli meslektaşlarım;

Emeğinize, yüreğinize sağlık. Öğretmen oldunuz, anne oldunuz, baba oldunuz. Sevinçleriyle şenlendiniz, dertleriyle dertlendiniz. Akademik kazanımların yanı sıra sosyal, kültürel, sportif yüzlerce etkinliği içine sığdıran verimli bir eğitim öğretim yılına mührünüzü vurdunuz. Öğretmenin tatili yoktur. Tatile gittiğinde de izler, öğrenir, öğretir. Yeni yılda yeni güzellikleri tekrar yaşamak dileğiyle. Sağlıcakla, mutlulukla...

Saygıdeğer Velilerim;

Çiçek emek ister, ilgi sevgi ister. Biri noksan olsa ne kadar sularsınız boy vermez, gülmez size. Çocuklar Dünyanın En Güzel Çiçekleri.

Her çocuğun ayrı özelliği, güzelliği ve yeteneği olduğunu unutmayınız. Çocuklarınızı kimseyle karşılaştırmayın. Onları tanıyın. Güçlü yönlerini ön plana çıkarmaya çalışın. Güç verin, güç olun. Çocuk dünyalarının, genç dünyalarının kahramanı olun, paylaşın, duyun ama en önemlisi işitin.

Sizlere de iyi tatiller. 

Bu duygu ve düşüncelerle mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaz tatili dileklerimle sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü    

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.