KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Turizm Haftası Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Turizm Haftası Kutlama Mesajı

Günümüzde turizm, şehirlerin ve ülkelerin kalkınma hamlesinin lokomotif sektörleri arasında ilk sıralardadır ve önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Ülkemizde turizm bilincini geliştirmek ve halkımızın turizm faaliyetlerine katılımını sağlamak amacıyla, 1976 yılından itibaren her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutlamaktayız.

Dünya Miras Kenti Safranbolu’yu içinde barındıran, eşsiz doğası, derin kanyonları, engin orman ve bitki örtüsüyle tarihin ve doğanın seyir durağı Karabük’ümüzde yerli ve yabancı turizm hareketliliği son yıllarda gittikçe gelişen bir ivme kazanmıştır. “Bacasız Sanayi” olarak tabir edilen turizm sektöründe Ülkemizde yaşanan başarılı gelişmeler doğrultusunda öğrencilerimize şehrimizin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginliği en verimli şekilde tanıtmak ve onlarda turizm bilincini geliştirmek için okul ve kurumlarımızdaki çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizde ve Karabük’ümüzde turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi dileğiyle Turizm Haftası’nı kutluyor, turizm çalışanlarına sağlık, esenlik ve hayırlı kazançlar diliyorum.

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü     

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.