KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı

Yeni yıl gelecek hedeflerinin yeniden gözden geçirilmesinin ve geleceğe dair planların yapılmasına fırsat sağlayan yeni bir başlangıçtır.

2018 yılı, gerek küresel ölçekte, gerekse ülkemiz ve ilimizde önemli olayların ve birçok değişimin yaşandığı bir yıl oldu.  Eğitim-öğretim faaliyetleri açısından İlimizde  birçok yeni eğitim yuvasının kazandırıldığı, öğrencilerimizin gerek akademik başarıları ve gerekse sosyal, kültürel ve sportif başarılarıyla gururlandığımız  etkin ve verimli geçen bir yıl olarak hafızalarda kalacaktır.  Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ışığında bütün planlamalar yapılmış ve hedefler ortaya konmuştur. Eğitim hizmetlerinin etkin, verimli ve süratli bir şekilde yürütülmesine yönelik tüm eğitim kurumlarımızın göstermiş olduğu çabaların yeni yılda da artarak devam edeceğine olan inancım tamdır.

Bu yıl itibariyle Bakanlığımızın açıklamış olduğu Liselere Giriş Sınavları Puan Ortalamaları İller Sıralamasında birçok ilin sıralamasının geçtiğimiz yıllara göre değiştiği halde Karabük’ümüzün 4. Sıradaki yerini korumuş olması geleceğe dair ümitlerimizi artırmanın yanı sıra büyük hedefler ve ideallere de kapı aralamıştır.

Akademik başarının yanı sıra Millî ve manevi değerlerine bağlı, düşünebilen, baktığını görebilen, irdeleyen, sorgulayan, sosyal becerileri ile de insanlığı kucaklayan bir nesil yetiştirme yolunda kendimiz ile yarışmayı sürdürme azim ve kararlılığı içinde; yeni yılın, bizlere bu gururları yaşatan öğrencilerime, Karabük´ün Eğitim başarısının mimarı meslektaşlarım ve tüm Millî Eğitim çalışanlarıma, fedakâr anne ve babalarımıza sevdikleriyle beraber öncelikle sağlık, huzur ve mutluluk ardından başarılar getirmesini temenni eder; dünyamızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olacağı günlerin başlangıcı olmasını dilerim.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.