KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz 2014-2015 Ders Yılının Sona Ermesiyle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz 2014-2015 Ders Yılının Sona Ermesiyle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

12 Haziran 2015 günü ilimizde 34882 öğrencimiz karne sevinci yaşayacaktır. Konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE 2014- 2015 Ders yılının sona ermesiyle ilgili bir mesaj yayınladı. Millî Eğitim Müdürümüz mesajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

2014-2015 ders yılını iki üzücü olayla tamamlayacak olmanın üzüntüsü içerisindeyim. 10 Haziran 2015 günü Merkez Fevzi Çakmak Ortaokulu altıncı sınıf öğrencimiz Serhat GEZER’i trafik kazası, Yenice Çok Programlı Lisesi 11. Sınıf öğrencimiz Aydın COTUR’u da silah kazası sonucu kaybettik. Öğrencilerimizin anne-babaları, aileleri, öğrenci arkadaşları ve öğretmenleri başta olmak üzere tüm Karabük eğitim camiamıza sabır ve başsağlığı, öğrencilerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

Değerli veliler, Saygıdeğer meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma vizyonunun muhatabı olan kurumların başında okullarımız yer almaktadır. Okullarımız akademik anlamda bilgi edinilen yerler olmasının yanında çocuk ve gençlerimizin, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimine yönelik birçok kazanımın da gerçekleştiği mekânlardır. Eğitimin paydaşları olan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve çok değerli anne babaların üstün gayretleri bu anlamda büyük önem taşımaktadır.

Gelecek ümidimiz, sevgili çocuklarımız, gençlerimizle 2014-2015 ders yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca ortaya koydukları emeklerinin karşılığını almış olup; tatilde kendilerini değerlendirip eksiklerini gidermek suretiyle geleceklerini inşa yolunda önemli bir adım atmış olacakları kanaatinde ve inancındayım.

Okul başarılarının, sadece öğrencileri ve ailelerini değil, bütün eğitim camiasını ve tüm ülkeyi ilgilendirdiği düşünüldüğünde, karne notlarının, sadece öğrencilerin başarısını değil, genel olarak bu konuda çaba sarf eden herkesin emeklerinin bileşkesi olduğunu unutmayıp bu husus üzerine dikkatle eğilmek gerekmektedir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verilen karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir. Karne notları; sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, toplumsal değerlerimize saygı, güzel davranışlar sergileme, güvenilirlik ve dürüstlük, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılım, iletişim becerileriyle beraber proje, performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir.

Değerli anne-babalar,

Her insanın fıtrat olarak ayrı yaratıldığı, farklı zekâ yapısı ve öğrenme şekline sahip olduğu gerçeğini unutmayınız. Çocuğunuzu asla başka çocuklar ile mukayese etmeyiniz.

Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okulda yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığı bilinciyle bir değerlendirme yapmalısınız. Çocuğunuzun başarısında payınızın olduğu ve duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlıklarında da sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Getirdikleri karnenin elbirliğiyle eksikliklerini tamamlamanın; daha iyiye, daha güzele, daha ileriye ve yüksek hedeflere gitmenin bir başlangıcı olduğunu unutmayınız.

Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar ne olursa olsun, onlar bizim için ayrı birer değerdir. Onlar bu ülkenin geleceğidir. Şartlar ne olursa olsun öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla uzaklaşılmamalıdır.

Sevgili Öğrenciler,

2014-2015 ders yılını geride bıraktığımız bugün, koca bir yılın  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlarınızı yaparken, yıl boyu yoğun emekler vererek edindiğiniz bilgileri unutmamanız, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, tekrarlar yaparak kalıcı hale getirme çabalarınızın sonucu olarak toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için tatil etkinlikleri arasında kendi tercihlerinize uygun kitaplar okumayı da ihmal etmeyiniz. Unutmayınız ki eğitim sadece okulda değil hayatın her alanında vardır. Bunu bilerek kendinizi her an geliştirecek faaliyetlerde bulununuz.

Değerli meslektaşlarım, Değerli veliler,  Sevgili Öğrenciler,

Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı öncelikle İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, Okul-Aile Birliği yöneticilerimize, öğrencilerimize- velilerine ve ailelerine teşekkür ediyorum.

Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaz tatili geçirmelerini diliyor, onlarla yeni eğitim - öğretim yılında yenilenmiş, enerji dolu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.