KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE Görevine Başladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE Görevine Başladı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE´nin Göreve Başlama Mesajı

 18 Şubat 2015 tarihi itibarıyla tarih, kültür ve sanayi şehri Karabük ilinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlayarak ilimiz eğitim ailesine katılmış bulunuyorum.

 Öncelikle bu ulvî görevi bana layık gören ve tevdi eden Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, görevimin Cumhuriyet Kenti Karabük ve şahsım için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 En büyük zenginliğimiz olan insan kaynağımızın yaşadığımız yüzyılın hızlı değişimine uyarlanması çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması hiç şüphesiz ülkemizin en önemli ve öncelikli işidir.

 Bu önemli ve öncelikli işin ağır sorumluluğunun gerektirdiği görevler icra edilirken insan odaklı görev anlayışı ve yönetişim ana ilkemiz olacak, öğretmenlerimizin saygınlığının ve meslekî heyecanlarının artırılmasına azamî özen gösterilecektir.

 Bakanlığımız eğitim politikaları, plan, program ve hedefleri ile valiliğimiz talimatları çerçevesinde ilimizde şimdiye kadar gerçekleştirilen başarılı çalışmaları hep birlikte artırarak sürdürülecektir.

 Mesleki yaşantım süresince eğitimin her kademesinde bakanlığımıza hizmetle edindiğim birikimi eğitim camiamızın tüm paydaşlarının öneri, birikim ve hayalleri ile harmanlayarak ilimiz için etkili ve verimli hizmete dönüştüreceğimize, eğitimi Karabük’ün her geçen gün gelişen ve değişen çehresinin sigortası yapacağımıza inanıyorum.

 Eğitim kurumlarımızda öğrenmeyi öğreten eğitim yaklaşımıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin okuyan, araştıran, sorgulayan, eleştiren, üreten ve ürettiğini paylaşan;  bu niteliklerin yanı sıra millî, manevî ve evrensel değer ve duygularla bezenmiş, ayrıca demokrasiyi özümsemiş bireyler olarak yetiştirilmesi ana ilkemiz, Başöğretmen Atatürk’ün “Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.” ve “"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."  vecizeleri de parolamız olacaktır.

 Çocuklarımızı ve gençlerimizi diğer ülkelerdeki akranları ile rekabet edebilecek seviyede, tüm iş alanlarının beklentisine uygun becerileri kazanmış ve bu toplumun vazgeçilmez değerlerini benimseyen bireyler olarak yetiştirmeye yönelik tüm çalışma ve projelerimizde başta Sayın valimiz, milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve velilerimizden şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de destek ve işbirliği talebimiz olacaktır.

 İlimizin eğitim hizmeti verilen her kurumunda her daim kolaylaştırıcı ve müjdeleyici olmaya çalışılacak; halka hizmetin en güzel örneklerini sergilemek Karabük eğitimcileri olarak vazgeçilmez ilkemiz, düsturumuz olacaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde görev yapan tüm meslektaşlarıma, merkez ve ilçelerimizdeki mesai arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve değerli Karabük halkına sağlık ve başarı dileklerimle en kalbî muhabbetlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

      Ali KÖSE

          İl Milli Eğitim Müdürü

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.