KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE´nin 2015 YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE, 15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek olan gençlere başarı dileğinde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE´nin 2015 YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE mesajında şunları söyledi;

"Öğrencilerimizin gelecekleri için büyük  önem arz eden YGS´de her yıl olduğu gibi bu yıl da Karabük İli olarak üstün başarı göstereceğimize inancım tamdır.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimiz;

Biliyorum ki sizler kapasitenizi zorlayarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çalıştınız. Bundan sonrası, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu özgüven ile girmenizdir. Hepiniz hayallerinizdeki hedefe ulaşmak için bu sınava hazırlandınız. Uzun zamandır ailelerinizle birçok fedakârlığa katlandınız. Sıra fedakârlık ve çalışmalarınızın karşılığını almaya geldi. Ancak unutmayınız ki; bu sınavda sahip olduğunuz bilgi kadar, motivasyonunuz da başarınızı etkileyecektir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de o kadar rahat kullanırsınız. Sizlerden kaygı ve heyecan duygularını bir yana bırakarak, moralinizi yüksek tutmanızı istiyorum.

Başaracağınıza dair inancınızın sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca siz karar vereceksiniz.

Karabük eğitim camiası olarak sizlere inanıyor, güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

Kıymetli veliler, anne babalar;

Sizlerden çocuklarımıza her konuda destek olmanızı bekliyor, hiçbir sınav ve alınacak hiçbir sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki değerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar, belki onlardan fazla heyecan ve kaygı içinde olduğunuzu biliyorum. Sizin kaygınızın da çocuğunuza geçebileceğini ve ona zarar verebileceğini unutmayınız. Çocuklarınıza başarılarından dolayı ödüllendirme yaparken,  başarısız olmaları halinde de sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyiniz. Sonuç ne olursa olsun çocuklarınızı daima seviniz ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görünüz.

Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri, huzurlu, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi ve destek, ilgi ve esneklik, güven ve cesarettir. Bu ortamı onlar için oluşturacağınıza yürekten inanıyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, değerli gençler;

Hepinize 15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak olan YGS´de kolaylık ve başarılar diliyor; hepinizi şimdiden kutluyorum. Sizleri yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emek harcayan tüm öğretmenlerimize, anne babalara, velilere, emeği geçen ve katkıda bulunan herkese bu vesileyle  teşekkürlerimi selam ve saygılarımı iletiyorum.”

 

Ali KÖSE         

İl Millî Eğitim Müdürü

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.