KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürlüğümüzden Proje Tanıtım Etkinliği

Üç Yeni Proje Daha
İl Müdürlüğümüzden Proje Tanıtım Etkinliği

02 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te İlimiz Merkez Öğretmenevi ve ASO’ da düzenlenen basın toplantısıyla üç yeni projemiz daha tanıtımı yapılarak kamuya duyuruldu.

Proje ortağı kurum ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin davet edildiği etkinliğe İl Müdürümüz Ali KÖSE, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat TEZSEVER, İl Müftüsü Halil BEKTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ŞAHİN, İl Sağlık Müdürü Ahmet SARI, KYK İl Müdürü Kadir ÖZTÜRK, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Nevzat AKBAŞ ve Hasan GÜMÜŞ ile okul ve kurum müdürleri katıldılar.

Proje tanıtım programı açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz konuşmasında: “Hiç şüphesiz Ülke geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi Ülkemizin en önemli işlerindendir. “Geleceği inşaa” olarak da değerlendirebileceğimiz bu büyük sorumluluğun ilk ve temel basamakları Bakanlığımız uhdesindedir. Bu iş sadece ders verme, okula gidip gelme işi değildir. İlimiz eğitimde akademik başarısı ile temayüz etmiş bir ildir. Ama bu yetmez. İlimizi sosyal, kültürel, sportif etkinlikler; eğitim içerikli, sosyal ve toplumsal çeşitli projeler ile de iddialı bir il konumuna getirmemiz lazım. Takdir edersiniz ki “nesil yetiştirme” meselesi ile ilgili hususlarda ilgili her kurum ve STK’ nin de sorumluluğu vardır. Bu düşünceden hareketle bu yıl için hedeflediğimiz 5 projede 11 kamu kurumu, 3 STK, 1 medya kuruluşu ve 1 spor kulübü olmak üzere 16 paydaşımız ile projeler imzaladık. Amaç, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak daha renkli, daha zevkli, daha dolu okullar ile eğitim öğretim hizmeti sunmaktır. Projelerde emeği geçen personelimize projelerin yürütümünden sorumlu olan Müdür Yardımcısı/Şube Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Yine proje paydaş kurumlarımızı temsilen aramızda bulunan İl Emniyet Müdürümüze, İl Müftümüze, İl Kültür ve Turizm Müdürümüze, İl Sağlık Müdürümüze, KYK İl Müdürümüze, Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerine şahsım ve Karabük eğitim camiası adına teşekkür ediyor, projelerin okullarımıza ve İilimze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Müdürümüzü müteakip İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat TEZSEVER, İl Müftüsü Halil BEKTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ŞAHİN, İl Sağlık Müdürü Ahmet SARI, KYK İl Müdürü Kadir ÖZTÜRK projelere ilişkin görüşlerini ifade eden konuşmalar yaparak bu yararlı projelerin geliştirilmesi düşüncesinden dolayı Müdürlüğümüz yöneticilerine ve diğer emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Protokol konuşmalarının ardından Şube Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ “Bilinçli İnternet, Güvenli Gelecek”, “Okuyarak Yaşıyorum” ve “Değerimiz Değerlerimiz” adlı projelerin gerekçe, içerik ve faaliyetlerine ilişkin tanıtım ve açıklamalar yaparak internet projemize ilişkin olarak uygulanan anket sonuçları ile ilgili ayrıca bilgi verdi ve proje tanıtım programı katılımcılara yapılan ikramla son buldu.

02-03-201603-03-201603-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-201602-03-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.