KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ali KÖSE´ nin Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Müdürümüz Ali KÖSE´ nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler, Kıymetli Meslektaşlarım, 

19 Eylül 2016 tarihinde başladığımız 2016-2017 eğitim öğretim yılı I. Kanaat dönemini 20 Ocak 2017 tarihinde (yarın) tamamlamış olacağız. Öğrenci ve öğretmenlerimiz 6 Şubat 2017 tarihine kadar 16 günlük bir sömestr tatiline ayrılacaklar. Kendilerine şimdiden iyi tatiller diliyorum.

186 okulumuzda 3199 okul öncesi çocuğumuz da dâhil olmak üzere 37449 öğrenci, 3149 öğretmen ve yöneticimizle tamamladığımız kanaat dönemi akademik ve kültürel yönden verimli bir çalışma dönemi oldu. Bu kanaat döneminde dikkate değer bir olumsuzluk yaşanmadı.

2658 8. sınıf öğrencimizin katıldığı birinci dönem TEOG sınavlarında il olarak genel başarı ortalamamızı 1,25 puan artırarak önemli bir başarıya daha imza attık.

Geçen yıllara oranla daha fazla sosyal, kültürel etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikleri daha da arttırmaya ve yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.

Bu kanaat döneminde 14 kamu kurumu ve STÖ ile iş birliği protokolü imzalayarak eğitim kurumlarımıza katkıda bulunmaları için zemin hazırladık.

Yine bu kanaat döneminde Abdurrahman Yerlikaya ve Ali Baltacı adlı hayırseverlerimizin Karabük eğitimine bir lise ve bir anaokulu kazandırmasını sağladık. Bu büyük hizmetlerinden dolayı kendilerine Karabük eğitim camiamızın şükranlarını arz ediyorum.

Bu vesileyle okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve okul aile birliği başkanlıklarımıza teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum.

Yine bu bağlamda her girişimimizde, eğitimle ilgili her konuda kamu kurum ve kuruluşları ile olan ilişkilerimizde desteğini esirgemeyen, isabetli talimatları ile bizi yönlendiren ve katkı sağlayan Valimiz Sayın Mehmet AKTAŞ Beyefendi’ ye Devletimizin her türlü imkanlarından azami derecede yararlanmamızda katkı sağlayan değerli milletvekillerimize ve Bakanlığımız yetkililerine de bu vesileyle şükranlarımı arz ediyorum. 

Saygıdeğer Veliler, Değerli meslektaşlarım,

Öğrencilerimize vereceğimiz karneler anne, baba, öğretmen, yönetici olarak hepimizin karnesidir. Karnelerden kendimize de hisse çıkarmamız gerekir. Başarısızlığın sebebini ortaya çıkarmak sorunu çözmenin en etkili yoludur. Bu manada okulla işbirliğimizi artıralım, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerimizle diyaloğumuzu kesmeyelim. Çocuğumuzu asla cezalandırmayalım ve başkalarıyla mukayese etmeyelim. Çocuklarımızla daha fazla vakit geçirmeye daha fazla ilgilenmeye çalışalım.

 Sevgili öğrenciler,

Tatilde kitap okumanızı, eğitici filmler izlemenizi (TRT OKUL TV kanalını takip etmenizi ayrıca tavsiye ediyorum.), dinlenmenizi ve bunun beraberinde istirahat vakitlerinizi verimli değerlendirmenizi tavsiye ediyor, tekrar iyi tatiller diliyor; 

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                    Ali KÖSE

                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.