KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ali KÖSE´ nin YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, 12 Mart 2017 günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek olan gençlere başarı dileklerinde bulundu.
İl Müdürümüz Ali KÖSE´ nin YGS Mesajı

Sevgili öğrencilerim, kıymetli meslektaşlarım, saygı değer veliler,

Gözlerimizin nuru çocuklarımızın büyük bir azim, gayret ve sebatla hazırlandıkları Yükseköğretime Geçiş Sınavı 12 Mart 2017 tarihinde İlimiz genelinde 2974’ü bu yıl ilk kez sınava girecek  son sınıf öğrencilerimizle birlikte toplam 9686 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Sevgili Öğrencilerim,

Öğrenim hayatınız boyunca  tabi olduğunuz eğitim-öğretim faaliyetleri; yaşamayı öğrenme, insanca yaşama sanatının kilometre taşlarıdır. Küçük hayallerle başlayan dünyanız büyük, âli hedeflere yelken açtı.

Kıymetli Yavrularım,

Sizlerin vatan, millet, mukaddesat, bayrak uğruna 15 Temmuz 2016 gecesi verdiğiniz sınava tüm dünya şahit oldu. Sizler bu duruşunuzla en büyük sınavı kazandınız. Bir eğtimci olarak bu manaya ulaşmış bir nesilin yetiştirilmesinde kendimce emeğimin olmasının gururunu ve hazzını yaşıyorum.

Sevgili Gençler,

Ülkemize ve sizlere güvenen, inanan, sizleri hiç görmeden methinizi duyan eli nasırlı, gözü yaşlı milyonlar sizlerin bekası için her daim dua ediyorlar.

Pazar günü gireceğiniz sınav inanınız ki emeğinizin ve bu duaların bir tezahürü olacaktır. Yükseköğretime geçiş yolunda hepinize başarılar diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Gençlerimizin göserdiği başarıların kahramanları olarak büyük zorluklar fedakarlıklar ve sabırla çok önemli bir vazifeyi ifa ediyoruz. Hepinizi tebrik ediyor, gayret ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Değerli Veliler,

Büyük fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz çocuklarınızın kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat veriniz. Biliniz ki yavurularımızın herbiri hayatın çarkını döndürmede farklı roller ve görevler üstlenecektir. Onlara ilgi ve istidatlarına göre oluşturdurkları hedeflere ulaşmalarında destek olalım. “Ya bir yol olalım ya da yol bulalım.” Yavrularımızın yanlarında olduğumuzu bilmeleri onlara en büyük kuvvet, bizlere de en büyük sınav olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Pazar günü yapılacak sınava girecek tüm öğrencilerime başarılar diliyor; yavrularımız başta olmak üzere , öğretmeni ve yöneticisi ile fedakar meslektaşlarıma, emeği geçen okul çalışanlarımıza ve  değerli anne babalara sağlık, huzur, mutluluk ve bereket dolu bir gelecek diliyorum.

 

 

 

 

Ali KÖSE

İl Millî Eğitim Müdürü

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.