KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Mesajı

İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Mesajı

18 Eylül 2017 tarihinde başladığımız 2017-2018 eğitim öğretim yılı I. Kanaat dönemini 19 Ocak 2018 tarihinde (yarın) tamamlamış olacağız. Öğrenci ve öğretmenlerimiz 5 Şubat 2018 tarihine kadar 16 günlük bir sömestr tatiline ayrılacaklar. Kendilerine şimdiden iyi tatiller diliyorum.

188 okulumuzda 3232 okul öncesi çocuğumuz da dâhil olmak üzere 37530 öğrenci, 3176 öğretmen ve yöneticimizle tamamladığımız kanaat dönemi akademik ve kültürel yönden verimli bir çalışma dönemi oldu. Bu kanaat döneminde de dikkate değer bir olumsuzluk yaşamadık.

Bu kanaat dönemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın merkezi değerlendirme sınavlarına yönelik talimatları ve bakanlığımızın konuya ilişkin stratejisinin izdüşümü olarak Karabük İli’nde hep yaygınlaştırmaya çalıştığımız eğitim faaliyetlerinin daha da önemsenmesi ve yaygınlaştırılması için yoğun gayret ve çalışmalarımıza sahne oldu.

Yine bu bağlamda: Okullarımızı sınav odaklı eğitim anlayışından öğrenci merkezli, eğitimi önceleyen bir eğitim anlayışına çekmek, asli işlevine döndürmek için okul aile birlikleri, STÖ’leri kamu kurumları ve üniversitemiz ile yoğun irtibat halinde olduk.

Yine bu kanaat dönemi: Karabük İli’nde olabildiğince fazla sayıda velimize, anne babaya ulaşıp okullarımızdan ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzden beklentilerini düşünce ve önerilerini alabilmek için aile ziyaretlerini yoğunlaştırdık. Girilmedik ev dinlenmedik aile bırakmamaya ve toplumun tüm kesimlerini eğitim konusuna dâhil etmeye çalıştık.

Bu yarıyıl ayrıca sanatsal etkinlikleri artırmak için ilgili branş öğretmenleri, eğitim kurumu müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleriyle sıkça bir araya gelip proje ve etkinlik planlamaları yaptık.

Öğrenci meclislerini aktif çalıştırma, kodlama eğitimi pilot uygulamasını başlatma, İl eğitim tarihi müzemizi oluşturup hizmete açma, TÜBİTAK çalışmalarını yaygınlaştırma yine bu kanaat dönemimizin öncelikli konuları oldu.

2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat döneminde öncelenen bu çalışmaları ikinci kanaat döneminde de artırarak sürdüreceğiz.

Sayın Bakanımızın da ısrarla vurguladıkları gibi Sömestr tatilinde öğretmenlerimizin öğrencilere ödev vermemelerini, öğrencilerimizin dinlenmesi için ayrılan bu zaman süresince aileleri ile Karabük İli’mizin tarihi yerlerini gezmelerini, müze ve kütüphaneleri ziyaret etmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum.

Saygıdeğer Veliler, Değerli meslektaşlarım,

Öğrencilerimize vereceğimiz karneler anne, baba, öğretmen, yönetici olarak hepimizin karnesidir. Karnelerden kendimize de hisse çıkarmamız gerekir. Başarısızlığın sebebini ortaya çıkarmak sorunu çözmenin en etkili yoludur. Bu manada okulla işbirliğimizi artıralım, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerimizle diyaloğumuzu kesmeyelim. Çocuğumuzu asla cezalandırmayalım ve başkalarıyla mukayese etmeyelim. Çocuklarımızla daha fazla vakit geçirmeye daha fazla ilgilenmeye çalışalım.

Bu vesileyle okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve okul aile birliği başkanlıklarımıza teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum.

Yine bu bağlamda her girişimimizde, eğitimle ilgili her konuda kamu kurum ve kuruluşları ile olan ilişkilerimizde desteğini esirgemeyen, isabetli talimatları ile bizi yönlendiren ve katkı sağlayan Valimiz Sayın Kemal ÇEBER’e, Devletimizin her türlü imkânlarından azami derecede yararlanmamızda katkı sağlayan değerli milletvekillerimize ve Bakanlığımız yetkililerine de bu vesileyle şükranlarımı arz ediyorum. 

Bu vesile ile geride bıraktığımız kanaat döneminde aramızdan ayrılan Cumayanı İlkokulu 3. Sınıf öğrencimiz Berat HAMLECİ’yi, Şehit Mehmet Dinçel İlkokulu 4. Sınıf öğrencimiz Didem BAYKARA’yı, Safranbolu Zati Ağar İlkokulu Sınıf öğretmenimiz Kâzım ÖZTÜRK’ü ve yine Safranbolu İMKB Güzel sanatlar Lisesi  Görsel sanatlar Öğretmenimiz Mustafa AÇMALI’yı rahmetle anıyorum.

Öğretmen ve öğrencilerimizin iyi bir sömestr tatili geçirmeleri dileğimi yinelerken Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ali KÖSE           

İl Millî Eğitim Müdürü

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.