KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs tarihi şanlı tarihi boyunca esaret altına girmemiş, bağımsızlığından taviz vermemiş bir milletin şahlanışının yıl dönümü, yeni bir destanın ön sözüdür.

Bu günün büyük Türkiye'sinde bu destanı geleceğimizin teminatı gençler yazmaktadır. Sporda, bilimde, kültürel faaliyetlerde, sanatta her an, her gün yazmaktadır. Onun içindir ki bu önemli gün gençliğe yani geleceğe emanet edilmiştir. Hiç bitmesin, tükenmesin; hep genç, hep iri, hep diri olsun diye.

Gençlerimiz Millî Mücadelenin meşalesinin yakıldığı günün 100. Yıl Dönümünde de aynı şevk, heyecan ve kararlılıkla bu kez Türk mühendislerinin ürettiği yerli firkateynle mazlumun umudu, gururu ve onuru olarak İstanbul'dan Samsun'a yola çıktılar.

Bu manada öğretmen ve bir eğitim yöneticisi olarak böylesi gençlerimize hizmet etmenin mutluluğunu ve onurunu taşıyorum.

Bu duygu ve düşünceyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu aziz vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; ülkemizin geleceği gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.