KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün Sömestr Tatili Basın Açıklaması

İl Müdürümüzün Sömestr Tatili Basın Açıklaması

Öncelikle Şırnak’taki hain saldırıda şehadet mertebesine erişen Karabüklü şehidimiz Alican ÖZTÜRK’e Allah’tan rahmet ailesine, tüm Karabük halkına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Yarın yani 22 Ocak gününden itibaren Anaokulu ve Anasınıflarındaki çocuklarımızla birlikte 37.455 öğrencimiz Sömestr tatiline girecek. Bunlardan İlkokul, Ortaokul ve Liselerimizde öğrenim gören 34.511 öğrencimiz 1.dönem karnelerini almış olacaklar. Bu vesileyle velilerimize öncelikle vurgulamak isterim ki karne bir amaç değil başarı değerlendirme sürecinde bir araçtır.

Yine bu vesile ile velilerimizden ricamız lütfen çocuklarını başka çocuklarla, arkadaşlarıyla mukayese etmesinler çünkü her insan farklı yeteneklere algı, zevk ve kabiliyetlere sahiptir. Aynı alanda aynı başarının beklenmesi insan fıtratına aykırıdır. Her öğrencimizin kabiliyetleri kendi parmak izleri kadar farklıdır.

Sömestr tatilinin amacı yeni döneme dinlenmiş olarak başlamaktır.

Tatilde ilgi alanlarına, hoşlandıkları etkinliklere vakit ayırabilmeleri için çocuklarımızı serbest bırakalım.

Öğretmenlerimiz de sömestr tatilinde yapılmak üzere kesinlikle ödev vermemelidir. Nitekim Bakanlığımız bu hususta genelge dahi yayımlamıştır.

Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz hafta sonunda TEOG sınav sonuçları yayımlandı. 2829 öğrencimizin katıldığı bu sınavda geçen yılın aynı dönemine göre başarımızı daha da yükselttik.  Öğrenci ve öğretmenlerimizle gururlandık. Bu başarıyı elde etmemizde talimat, yönetim ve çalışmalarıyla katkı sağlayan Sayın Valimiz başta olmak üzere  il ve ilçe yöneticilerimize öğretmen, öğrenci ve velilerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Tatilde veliler olarak, aile bireyleri olarak çocuklarımıza, gençlerimize kitap okumayı telkin edelim. Mümkünse onlara okuyarak da örnek olalım. Sayın Valimizin okuma konusundaki proje, gayret ve çalışmalarına bu yolla bizler de destek olalım. İyi insan, iyi vatandaş başarılı öğrenim hayatı için kitap olmazsa olmazdır. Kitap okuyan insan her yerde özel insandır. Biz Karabük’te bunu "Okuma=Dil=Düşünce=Başarı=İyi İnsan, İyi Vatandaş" olarak özetliyoruz. 

Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                          Ali KÖSE

                                                                                                                                 İl Millî Eğitim Müdürü

 

Okul, Öğrenci ve Öğretmen Sayıları

Okul Öncesi: 11 Okul 2.944 Öğrenci 160 Öğretmen

İlkokul       : 59 Okul 11.170 Öğrenci 655 Öğretmen

Ortaokul     : 68 Okul   11.044 Öğrenci 851 Öğretmen

Lise            : 42 Okul 12.297 Öğrenci 1.090 Öğretmen

Toplam       : 180 Okul 37.455 Öğrenci 2.906 Öğremen(Kurumlar Dahil)

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.