KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, 13 Mart 2016 günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek olan gençlere başarı dileklerinde bulundu.
İl Müdürümüzün YGS Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE mesajında şunları söyledi;

Değerli gençlerimizin yükseköğretime geçişleri sürecinde en önemli dönüm noktalarından birisi Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ( YGS )dir. İnanıyoruz ki gençlerimiz yıllardır hazırlandıkları bu sınavda en güzel neticeyi alarak üniversite hayallerini de gerçekleştireceklerdir.

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koyarak, fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir.

Ancak unutmayınız ki; bu sınavda sahip olduğunuz bilgi kadar, motivasyonunuz da başarınızı etkileyecektir. Bu kapsamda sevgili gençlerimizden kaygı ve heyecan duygularını bir yana bırakarak, morallerini yüksek tutmalarını istiyorum. Gençlerden her şeyin ötesinde ve üzerinde beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmalarıdır.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için ilgi ve istidatlarına uygun, hayallerini süsleyen meslekleri elde edebilecekleri bir yüksek öğretim kurumunda öğrenim görmeye hak kazanmaları elbette en büyük dileğimizdir. Bu süreçte siz anne ve babaların olası yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da arttırabilecek ve onların gösterecekleri performansı etkileyebilecektir. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin daha duyarlı olmaları, okullarımız rehberlik servisleri tarafından verilen güdüleme esaslarına göre davranış sergilenmesi gerekmektedir. Çocuklarınıza başarılarından dolayı ödüllendirme yaparken, beklentilerinizin karşılanmaması durumunda da sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyin. Çocuklarınızı daima sevin ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görün ve onların hedeflerine daha hızlı koşmalarına yardımcı olun.

Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri, huzurlu, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi ve destek, ilgi ve esneklik, güven ve cesarettir. Bu ortamı onlar için oluşturacağınıza yürekten inanıyoruz. 

Sevgili gençlerimiz; hepinize 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan YGS´de, başarılar diliyor, sizleri bu günlere getirmek adına büyük emek harcayan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize, okul servis şoförlerimizden kantin çalışanlarımıza katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.