KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimleri Gerçekleştirildi.

İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimleri Gerçekleştirildi.

 

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla Demekrosi Eğitim ve Okul Meclisleri Yönergesi çerçevesinde İlçe Temsilcilerinin belirlenmesinden sonra İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Divanı 30/11/2015 tarihinde gerçekleştirilen seçimle belirlendi.

Karabük Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde İlçe Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seçim İl Millî Eğitim Şube Müdürü Muhammet Nuri ATASEVEN´in açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından İl Müdürümüz konunun önemine dair bir konuşma yaptı. İl Müdürümüz Ali KÖSE konuşmasında "Her alanda olduğu gibi demekrosi bilincinin ve bilinçli vatandaşlık şuurunun da okullarda edinildiği unutulmamalıdır. Bu sebeple konunun önemsenmesi, hassasiyetle takip edilmesi gerkemektedir. Öğrencilerin eğitim öğretim ve kendileri ile ilgili diğer konularda da söz sahibi olmaları son derece yararlı olacaktır. Bu yolla bilinçli ve duyarlı vatandaş olma, hür düşünme, irade ortaya koyma, özgüven, kararlılık, teşkilatlanma gibi meziyetlerin de uygulamalarla edinilmesi sağlanmış olacaktır." dedi.

Konuşmaların ardından İl Öğrenci Meclis Başkanı olmak isteyen adaylar belirlendi. 3 öğrenci İl Öğrenci Meclisi Başkanı olamk üzere başvuruda bulundu. Adayların 5´er dakikalık konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçildi.

Oy verme işlemi tamamlanmasının ardından sayıma geçildi, en fazla oyu alan 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi öğrencisi Batuhan UĞUR İl Öğrenci Meclis Başkanı olurken Başkanlık Divanı aşağıda belirtildiği şekilde oluşturuldu.

 

KARABÜK İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIK DİVANI

Ünvanı

Adı Soyadı

Okulu

Başkan

Batuhan UĞUR

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi

Başkan Vekili

Ahmet Okan AYDEMİR

Eflani İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi

Başkan Vekili

Yağmur KAYA

Esentepe Ortaokulu

Kâtip

Fatih ALTUNÖZ

Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kâtip

Merve CANTEKİN

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi

Kâtip

Furkan AKKİREN

Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi

Kâtip

Alperen ÇALIOVA

Eskipazar Çok Programlı Anadolu Lisesi

 

 

30-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.