KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Değerlendirme Toplantılarına Safranbolu İlçesi İle Devam Edildi

İlçe Değerlendirme Toplantılarına Safranbolu İlçesi İle Devam Edildi

İl Müdürümüz İlçe Değerlendirme Toplantılarına Safranbolu İlçemiz ile devam etti.

27.03.2017 Pazartesi günü Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi ve ASO Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürümüz Ali KÖSE, Şube Müdürlerimiz Nevzat AKBAŞ ve Muhammet Nuri ATASEVEN, Eflani İlçe Millî Eğitim Müdürü Şükrü SEVER, Eskipazar İlçe Millî Eğitim Müdür V. Sezai KEKLİCEK, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhammet YLIMAZ ve Safranbolu İlçesi okul ve kurum müdürleri katıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü tarafından ilçedeki eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin brifing ve ilçe genel değerlendirmesinin sunumuyla başladı. Devamında İl Müdürümüz Safranbolu İlçemize ilişkin bir genel değerlendirme yaparak ilçenin il başarısına olumlu etki ile adeta lokomotif rol üstlendiğini ifade ederek okul/kurum yöneticilerine teşekkür etti.

Toplantının ikinci oturumunda okul yöneticileri sosyal, kültürel, sportif etkinlikler, proje ve diğer etkinlikleri ile TEOG-YGS sınav analizleri hususunda değerlendirmeler yaparak alınan önlem ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ardından Müdürlüğümüzce TEOG-YGS sınavları için hazırlanan grafikler ile okulların ilçe, il ve Türkiye ortalamalarına göre durumları değerlendirildi.

İl Müdürümüz toplantı ikinci oturumu sonunda Şube Müdürleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlerine söz verdi. Akabinde İl Müdürümüz “Toplantıyı; okul merkezli projelerimizi artırmamız lazım. Rehavet içinde olamayız, her günümüz önemli, geçen her dakikası kıymetlidir. Her gün okulumuza, kurumumuza hazırlıklı ve günün programı ile gidelim. Eğitim konusunda il, ilçe ve okullar olarak stratejinizin olması icap eder. İlçeyi birkaç okulun sırtına yükleyip taşıyamayız, her okulumuz iddialı okul olma yolunda olmalıdır. İlkokullarımıza büyük iş düşüyor. İyi insanın da, iyi vatandaşın da akademik başarının da temeli okul öncesi kurumlarımız ile ilkokullarımızdaki eğitim ile atılır. Öğretmenlerimizi takip edelim. Akademik, sosyal, kültürel, sportif hedeflerimiz olsun. Yöneticiler olarak disiplin anlayışımız, gayret ve üretkenliğimiz, sabrımız ve insan sevgimizle öğretmenlerimize örnek olalım. Güzel uygulama ve gayretleri yüceltelim. Yunus misali ´okulu her dem yeni (etkinlikler, yaklaşım, rutin dışı) tutalım ki usanmayalım, usandırmayalım´” dedi. 

İl Müdürümüz gösterdikleri başarıdan dolayı okul ve ilçe yöneticilerini tebrik etti, başarılarının artırılarak sürdürülmesini istedi, iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

27-03-2017

28-03-201728-03-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.