KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2016-2017 Ders Yılı faaliyetlerini değerlendirmek, 2017-2018 Ders Yılı faaliyetlerini planlamak ve özel öğretim kurumları ve barınma yerleri ile ilgili alınacak önlem ve yapılacak çalışmaları istişare etmek üzere İl Millî Eğitim Müdürü Ali KÖSE başkanlığında Müdürlüğümüz ilgili yöneticileri, beş İlçe Millî Eğitim Müdürü ve beş İlçe Millî Eğitim Müdürlüğündeki Özel Öğretim Kurumları Hizmetleri Şubesinde sorumlu Şube Müdürlerinin katılımıyla 06.07.2017 Perşembe günü saat 15.30’da Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda toplantı yapılmıştır.

Toplantı açılışını yapan İl Müdürümüz toplantının ana gündemini 06.05.2017 tarihli ve 30058 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ile yine 13.01.2017 tarihli ve 29947 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Değişiklikleri ile ilgili alınacak önlem yapılan ve yapılacak olan çalışmalar olduğunu belirterek konuya ilişkin açıklamada ve bilgilendirmede bulunması için Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Erdal ÜNGÖREN’e söz verdi. Erdal ÜNGÖREN bu konuda yönetmelik değişiklikleri ve Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğinin yayımlandığı tarihten sonra ilgililerle yapılan toplantılar, gelinen nokta ve bundan böyle yapılması düşünülen çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. İl Müdürümüz ilçelerdeki öğrenci barınma hizmeti verilen yer ve özel öğretim kurumu yetkilileri ile de ilde bir istişare toplantısı yapmamızın yararlı olacağını, bununla ilgili planlamanın yapılması gerektiğini bildirdi. İl Müdürümüz ilaveten ilde ikili öğretimden normal öğretime geçiş sürecinde olan okullar ile öğrenci yığılması yaşanan diğer okullarımızın Millî Eğitim yöneticileri tarafından kayıt dönemi süresince ziyaret edilerek bu husustaki Valilik emirlerinin ve Millî Eğitim yaklaşımının iyi anlatılması gerektiğini, amacın her mahalledeki her okulumuzun birinci sınıf okul, en iyi olma iddiasında olan okul hüviyetinde olduğunu, bu okullardaki öğrencilerin süzülerek başka okullara aktarılmasının hiçbir yarar sağlamayacağını ve bu okullardaki eğitim kalitesini daha da düşüreceğini, bu hususta önlem alınmadığı için bugün dört değişik okulumuzda ikili eğitim yapılmakta olduğunu, buna asla müsaade edilmemesi gerektiğini ifade etti. İl Müdürümüz devamla okul önlerindeki duvarlardaki uygunsuz yazıların okul müdürlüklerince en kısa sürede boyatılarak silinmesini, tüm yaz kurslarının takip edilmesini, okul onarımlarının ders yılına yetiştirilmesi için gerekli takipte bulunularak Müdürlüğümüz İnşaat ve Emlak birimiyle irtibatlı olarak çalışılmasını, İlçe yöneticilerimizin okulları ve okul yöneticilerini iyi analiz etmelerini ve bu sonuçların il ile paylaşılması gerektiğini; ücret kararına uymayan özel öğretim kurumlarının takip edilmesi, uyarılması ve tekerrürü halinde hakkında her türlü yasal işlemin geciktirilmeden yapılması gerektiğini bildirdi. İl Müdürümüz yine merkez ve ilçelerimizde 15 Temmuz programları hazırlanmasını ve program taslaklarının Mülkî Amir ile istişare edilmesi gerektiğini yine gelecek yıla ait anma, kutlama, kültürel etkinlik planlamalarının şimdiden hazırlanıp ders yılı başında okul yönetimlerine tebliğ edilmesini, gelecek yıla yönelik TÜBİTAK ve BAKKA projeleri konusunda daha ısrarlı ve iddialı olmamız gerektiğini, okullara katkıda bulunan şahıs ve hayırseverlerin ile bildirilmesini ve ilçelerde Mülkî Amirler ile istişare edilerek bu insanların  mutlaka onore edilmesi gerektiğini ifade etti.

Bölümleriyle ilgili açıklamalarda bulunmak üzere toplantıda bulunan yöneticilere söz verdi. Söz alan Müdür Yardımcısı Nevzat AKBAŞ okul mezuniyet programları ve ders yılının ilk haftasından son haftasına kadar eğitim-öğretim etkinliklerinin kesintisiz sürdürülmesi konusunda gelecek ders yılına daha kararlı ve ısrarlı olmamız gerektiği ve devamsızlığını bazı öğretmen ve okul yönetimlerince öğrenciye hak olarak gösterildiği hususunu hatırlatarak gelecek yıla çok daha kararlı bir duruş sergilememiz icap ettiğini söyledi. 

Okul inşaatları hakkında açıklamalarda bulunuldu. Diğer yöneticilerin gündeme ilişkin açıklamalarının ardından toplantı son buldu.

06-07-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.