KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Halk Eğitimi, Öğretmen Evi, Mesleki Eğitim ve RAM Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

İlimiz Halk Eğitimi, Öğretmen Evi, Mesleki Eğitim ve RAM Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

İl Müdürümüz Ali KÖSE Başkanlığında Şube Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ ve İlimiz genelinde faaliyette bulunan Halk Eğitim Merkezleri, Öğretmenevleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımıyla bir istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda kurum müdürlerinin kurumlarına ilişkin bilgilendirmelerin akabinde söz verilen Özel ve Yaygın Eğitim Hizmetleri Sorumlusu Şube Müdürü Hasan GÜMÜŞ´ün Yaygın Eğitim ve Özel Eğitim hizmet ve faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak bölüm iş ve işlemleri ile ilgili duyurularının ardından İl Müdürümüz Ali KÖSE; Görevde bulunduğu bir yıllık sürede kurumlarda hiçbir olumsuzluğun yaşanmamış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurum yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Yaygın eğitim faaliyetlerinin değişime ve teknolojik gelişmelere paralel olarak önem kazandığına değinen İl Müdürümüz, kurum iş işlem ve uygulamalarında şablonculuğun, geçmişi ve kendini tekrarın yöneticilerin önündeki tuzaklar olduğunu, tekâmüle mani olduğunu, kurum yöneticilerinin her dem kendini geliştirme arayışında olması gerektiğini belirtti.

Yaygın eğitim yöneticilerinin iyi okuyucu, iyi gözlemci ve iyi izleyici olması gerektiğini de vurgulayarak toplumun eğitim ihtiyaçlarının takibinde, her türlü potansiyelin değerlendirilmesinde adeta radar işlevinde olunması gerektiğini ifade etti.

TÜİK verilerindeki okur yazarlık oranları ile ilgili konunun bir sonraki toplantıda irdeleneceğine değinen İl Müdürümüz konuya ilişkin hazırlık yapılması gerektiğini bildirdi.

Öğretmen evi ve ASO´lar ile ilgili de bu kurumlarımızın turizme ve ilimizin tanıtımına yönelik öncü müesseseler olduğunu, bu konuya önem ve öncelik vermelerini, karşılayamadıkları hizmetlerle ilgili hizmet sektörleri ile sözleşme imzalayabileceklerini, yerli ve yabancı yararlanıcılara uygulanacak açkı uçlu sorular da içeren anketlerle kurumlarımızın ve il turizminin gelişimine katkı sağlanabileceğini sözlerine ekledi.

İlimizdeki RAM hizmetleri, Rehabilitasyon merkezleri ve çeşitli kursların takibinde ve bu kurumlara yönelik rehberlik hizmetlerine de değinilen toplantıda ayrıca kurum web sitelerinin önemi ve gencellenmesine dair bilgi verildi.

Yöneticilerin çeşitli soruları cevaplandıktan sonra bir sonraki aylık toplantının Eflani İlçesinde yaplması kararı alında ve toplantı Şube Müdürümüz ve İl Müdürümüzün iyi dilekleriyle tamamlandı.


11-02-201611-02-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.