KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük Eğitim Tarihi Müzesi Açıldı

Karabük Eğitim Tarihi Müzesi Açıldı

Gençlerin; millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünkü yaşantıları ile geçmiş yaşantılar arasında nesneler aracılığıyla bağlantı kurarak, gözlem, mantık, hayal gücü ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde mevzuat hükümleri doğrultusunda her ilde bir “Eğitim Tarihi Müzesi" nin oluşturulması planlanmıştır.

Bu kapsamda il genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan; evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları ve eğitim materyalleri ile objeler Müdürlüğümüz tarafından okul veya kurumlardan toplanarak Merkez Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Binasında Karabük İl Eğitim Tarihi Müzesi kurulmuş ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde düzenlenen program ile açılışı gerçekleştirildi.

24 Kasım Cuma günü saat 10.00 da gerçekleştirilen açılış programına İl Jandarma Komutanı J. Albay Cihan ULUKAYA, İl Müdürümüz Ali KÖSE, KYK İl Müdürü Kadir ÖZTÜRK, Bilim ve Sanayi İl Müdürü Selahattin EMİRSÜLEYMANOĞLU, Ticaret İl Müdürü Ferudun KARATAŞ, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ahmet USTAOĞLU, KOSGEB Müdürü Serhat SAYGIN, Karabük Merkez Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Dursun YEŞİLOĞLU, Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İbrahim HARMANBAŞI ve üyeleri ile Müdürlüğümüz yöneticileri ve öğretmenler katıldı. 

İl Protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen kurdele kesiminin akabinde açılışa katılanlar ile beraber müze gezilerek sergilenen eser ve objeler incelendi.

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.