KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğünden 4006 Tübitak Bilim Fuarı Atağı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğünden 4006 Tübitak Bilim Fuarı Atağı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından imzalanan işbirliği protokolü kapsamında 5-12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 4006 bilim fuarı başvurularında bu yıl geçen yıla göre % 386 artış sağlandı. Karabük İl´i olarak geçen yıl kabul edilen proje sayımız 15´ iken bu yıl 58 projemiz kabul edilerek desteklemeye hak kazandı.  Bu artışın sağlanmasında emeği geçen tüm okul yöneticilerini, proje yürütücüsü öğretmenlerimizi ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Nisan-Mayıs aylarında belirlenecek tarihlerde gerçekleştirilecek fuar etkinliği giderleri  için 58 okulumuz TÜBİTAK tarafından 5000´ er TL toplam 290.000 TL katkı ile destekleniyor. Okullarımızca bu bağlamda 1328 proje sergilenecek.

Konuya ilişkin olarak İl müdürümüz: "Okullarımızda bu yönlü çalışmaları her geçen gün daha fazla önemsiyoruz. Bilim kültürünün yaygınlaşması ve bilimsel düşünme yaklaşımı ülke kalkınmamız ve çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması bakımından çok önemli. TÜBİTAK´a  yönelik diğer proje ve yarışmalar ile BAKKA projeleri konusunda da okul ve kurumlarımızı teşvik ediyoruz.  Talimat ve destekleri ile bizleri yönlendirerek bu sonucu elde etmemize katkı sağlayan  Valimiz Sayın Kemal ÇEBER´e bu vesile ile şükranlarımı sunuyor; emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz ile müdürlüğümüz "projeler" ve "ar-ge" birimlerindeki öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.