KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARABÜK İLİ EĞİTİM BAŞARISI’NDA İSTİKRAR DEVAM EDİYOR

KARABÜK İLİ EĞİTİM BAŞARISI’NDA İSTİKRAR DEVAM EDİYOR

Başarının sadece istemekle olmadığı, bu yolda ısrarcı, istikrarlı ve özverili olmak gerektiği gerçeği Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından açıklanan “İllere Göre Merkezi Liselere Giriş Sınavı Puan Ortalamaları” verileri ile tescillenmiş oldu. Buna göre İlimiz Türkiye geneli puan ortalamaları sıralamasında 4. olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda TÜİK tarafından yayımlanan illerde yaşam endeksi 2015 yılı göstergelerinde de İlimiz Liselere Geçiş Sınavı puan ortalamasında yine 4. sırada yer almıştı. Bu iki sonuçta olduğu gibi birçok ilin sıralamadaki yerleri değiştiği halde Karabük’te öğrenci başarısının iller sıralamasında hep ilk sıralarda olması, ilimizde öğrenci, öğretmen, veli, idareci ve çevre gibi eğitim öğretim faaliyetlerinde tüm yapı taşlarının yerli yerine oturduğunun ve bir fabrikanın çarkları gibi uyumlu çalıştığının göstergesidir.

20. yüzyılın sanayi, kültür ve turizm kenti Karabük, 21. yüzyıla da eğitim kenti olarak damgasını vurmuştur ve “hep daha iyiye” prensibiyle iyilikte, ilim, fen ve irfanda birincilik yoluna kendisiyle yarışarak devam edecektir. 

Bu onur ve gururu bizlere yaşatan, geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimi bir bir sevgiyle kucaklıyor, başta öğretmen ve idareci meslektaşlarım olmak üzere saygıdeğer anne-babalarımıza, hizmetlisinden, memuruna, şefine kadar Karabük Millî Eğitim ailesi üyelerine, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kamu, özel sektör, basın temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile tüm eğitim gönüllülerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                           Mehmet Fatih VARGELOĞLU 

                                                                                                                                                                                                                 İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.