KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Gerçekleştirildi

Karabük İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Gerçekleştirildi

Okul ve kurumlarımızda görev yapan idareci ve öğretmenlerimize yönelik Karabük İş Salığı ve Güvenliği Paneli gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Oktay KÖSE, Karabük Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sedat ÖZDEMİR, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Ümit TOPÇUOĞLU, Karabük Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Kasım YILMAZ ve Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Erdem PINARÖNÜ'nün Panelist olarak görev aldığı Panel 26.06.2019 Çarşamba günü Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Panele İl Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Şube Müdürümüz Erdal ÜNGÖREN, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul/kurum yöneticilerimiz ve öğretmenler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan panelde konuşan İl Müdürümüz "İş sağlığı ve güvenliğinin ilk amacı ve hedefi çalışanın korunması güvenliğinin sağlanmasıdır. Daha sonrasında işyerinin korunması ve üretimin arttırılması hedeflenmektedir. İşyerlerimiz de işin yürütülmesinde güvenlik tedbirlerinin önemi ve çalışanların katılımının sağlanması büyük önem arzetmektedir. Bu bağlamda Karabük'te faaliyet gösteren iş sağlığı ve güvenliği konusunda etkin ve özenli bir şekilde çalışmalar yapan kurumlar olarak Karabük'te İş sağlığı ve güvenliğinin önemini belirtmek, bir farkındalık yaratmak ve farklı kurumlar tarafından bakış açımızı genişletmek bakımından bu panel oldukça önemlidir. Ben bu aşamada katılımcılarımıza tekrar teşekkür ediyor, panelimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İş sağlığı ve güvenliği konusu kurumlarımızda en hassas konu olup, ihmal etmeden, ötelemeden denetimleri yapmak, risk analizlerinin ortaya koymak ve gerekli güvenlik tedbirlerini almak oldukça önemlidir. Bu kapsamdaki çalışmalar ilkyardım eğitimi, yangın eğitimi, arama ve kurtarma eğitimleri ile desteklenmelidir. Ben tekrar panelimizin hayırlara vesile olmasını temenni eder mutlu, sağlıklı, huzurlu ve kazasız bir çalışma hayatı diler, sevgi, saygı ve muhabbetle selamlarım. " dedi.

İl Müdürümüzün konuşmasının akabinde panelistler tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı, İş Kazaları, Meslek Hastalıkları, İlkyardım, Yangın ve Acil Durumlar, Kişisel Koruyucu Donanımlar ve Sağlık ve Güvenlik İşaretleri konularında katılımcılara bilgilendirme bulunuldu.

26-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.