KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Karabük Meydanında Bir Temmuz Gecesi” Adlı Sergi Açıldı

“Karabük Meydanında Bir Temmuz Gecesi”  Adlı Sergi Açıldı

Karabük Valiliği tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü”  programı çerçevesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Koordinesinde öğrencilerimizde Millî Birlik ve Beraberlik duygularını daima yaşatmak, onları değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla eğitim-öğretim yılı içinde okullarımızda düzenlenen etkinliklerDE üretilen resim, grafik tasarımı, şiir, mektup ve kompozisyonlardan oluşan eserlerin sergilendiği “Karabük Meydanında Bir Temmuz Gecesi”  adlı serginin açılışı Valimiz Sayın Kemal ÇEBER tarafından Karabük Valiliği yeni binasında gerçekleştirildi.

Sergi açılışına Vali Yardımcıları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet UZUN, İHA Karabük Bölge Müdürü Yasin ERDEM, 15 Temmuz Şehidi Metin Arslan’ın babası Zeki ARSLAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız Nevzat AKBAŞ ve Turgut ACARLI, Şube Müdürlerimiz Erdal ÜNGÖREN, Muharrem YOL, Mehmet ÖZDEMİR ile daire ve kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışını gerçekleştiren Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, “15 Temmuz´u unutmayacağız, unutturmayacağız. Üzerinden 2 yıl geçti. Hala memleket bunun etkilerini görüyor. Tarihimizde yaşadığımız en büyük ihanetlerden birisiydi. Başbakanlık Ofisi bombalandıktan 2 saat sonra ben oradaydım. Üzerinden birkaç gün geçtikten sonra bile görev alan insanlardan birisi olarak ben hala inanamadım ve hala düşündüğüm zaman böyle bir ihanet, böyle bir hainlik nasıl olur diye inanamıyorum. İnanmak istemiyorum ama bu memlekette bu yaşandı, dolayısıyla unutulmaması gereken bir şey. Mücadele hala devam ediyor. Devlet her türlü imkânını kullansa, her türlü önlemini almış olsa da 40-50-60 yıl, belki de daha fazlaya sair üretilmiş bir stratejinin sonucuydu bu ve onu böyle çok kısa bir sürede bertaraf etmeniz çok mümkün olmuyor. Olabileceği hızda bir yerlere geldi ama bundan sonra da devam edecek. Dolayısıyla unutmamamız ve unutturmamız lazım. Allah bir daha bu memlekete böyle şeyler, böyle acılar, böyle hainlikler yaşatmasın. Zaten onlar ne bizim askerimiz, ne bizim evladımızdı, ne bu memleketin evlatlarıydı. Başka yerlere beynini satmış, kendisini kiraya vermiş, tamamen vicdanını, ruhunu, beynini her şeyini teslim etmiş bir güruhtu. Zaten onlar içimizden atıldıktan sonra hem sınırlarımızda hem yurt içerisinde gerçek askerlerimizin, gerçek güvenlik güçlerimizin nasıl bir mücadele verdiğini hep beraber izliyoruz. Elhamdülillah bu memleket büyük, askerlerimiz çok güçlü, kuvvetli, kudretli. Vatandaşımız Allah´a şükür ki böyle bir insan topluluğu. 15 Temmuz şehitlerimiz sayesinde dimdik ayaktayız Elhamdülillah" dedi.

Valimiz ve beraberindekilerin sergiyi gezmeleri akabinde program Astsubay Kıdemli BaşçavuşÖmer HALİSDEMİR’in 15 Temmuz gecesi gösterdiği büyük kahramanlığın resmediliği tablo önünde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

“15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü”   etkinlikleri Karabük Üniversitesince düzenlenen etkinliklerle gün boyu devam etti.

12-07-201812-07-201812-07-201812-07-201812-07-201812-07-201812-07-201812-07-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.