KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük Öğrencileri Haftalıklarını Bağışlayıp, Giysilerini ve Oyuncaklarını Bölüşecek

"Muhacir Varsa Bize De Ensar Olmak Düşer"
Karabük Öğrencileri Haftalıklarını Bağışlayıp, Giysilerini ve Oyuncaklarını Bölüşecek

10 Şubat 2016 tarihinde İlimiz Merkez ilçe Okul Öğrenci Meclisi Temsilcileri ile Merkez Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde öğrenci temsilcileri toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin beraberinde eğitim öğretim hizmetleri koordinatör Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN ve eğitim öğretim bölüm sorumlusu Şube Müdürlerimiz Nevzat AKBAŞ ile M. Nuri ATASEVEN katıldı.

Toplantıda İl Müdürümüz eğitimin en temel varlığının öğrenciler ve öğretmenler olduğunu ifade ederek İldeki eğitime yönelik kararlarda bu unsurların katkı ve katılımı olmazsa alınacak kararların sağlıklı ve uygulanabilir olma ihtimalinin düşük olacağını belirterek “Sizi ve öğretmenlerimizi çok önemsiyoruz. Size ve eğitiminize  yönelik her düşencemizi öğretmenlerinizle, okul yöneticilerinizle paylaşıyoruz. Artık sizinle de daha sık paylaşacağımız konularımız olacak.” dedi.

İl Müdürümüz devamla bugünkü toplantının uzun zamandır ülke gündemimizde olan muhacirler (göçmen) konusuna ilişkin olduğunu bildirerek; “Karabük eğitim camiası olarak biz ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Sizi, öğrencilerimiz adına görüşünüzü almak için bir araya getirmek istedik” diyerek sınırlarımız dışında yaşanan gelişmelere değindi. İnsanların yaşadığı sıkıntılardan ve ülkelerin bu duruma yaklaşımından, Ülkemizin aldığı önlemlerden ve yapılan çalışmalardan bahsederek: “Sizin görüşleriniz nedir? Biz bu yaraya nasıl merhem olabiliriz, ne dersiniz?“ diye sordu.

Öğrenciler ayrı ayrı görüşlerini ifade ettiler. Neticede bir ortaokul öğrenci temsilcisinin “1 haftalık harçlıklarımızı bağışlayalım” önerisi ile bir ilkokul öğrenci temsilcisinin “Giysilerimizden bir kısmını temizletip, ütületip paketleyelim ve oradaki ihtiyaçlı arkadaşlarımızın giymesi için gönderelim” önerisi de ayrıca kabul edildi.

Toplantıda öğrenci temsilcileri ile kendilerini toplantıya getiren yönetici ve öğretmenlerden söz isteyenler görüşlerini ifade ettiler. Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci temsilcisinin “Muhacir varsa bize de Ensar olmak düşer” sözü alkışlarla karşılandı.

Organizasyon ile ilgili okullara gerekli duyurunun yapılacağı, organizasyonun okul aile birlikleri üzerinden yürütüleceği ve en kısa sürede bitirileceğini; kampanyanın akabinde toplanan yardımlara ilişkin belgelerin temsili bir grup öğrenci ile ilgili makamlara ulaştırılmak üzere Valimize takdim edileceği bildirildi.

Toplantıya katılan Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürlerimizin de konuya ilişkin açıklamalarının ardından İl Müdürümüz 3 hafta sonra eğitim öğretim faaliyetlerinin seyri ile ilgili bir istişare toplantısı yapılacağını lise meclis başkanları ile de ayrıca “Öğrenci Davranışları” konusunun görüşüleceği bir toplantı yapılacağını söyleyerek toplantılara hazırlıklı gelinmesini istedi.

İl Müdürümüz “İşte eğitim bu, böyle bir şey. Duyarlılığınızdan dolayı size, anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve okul yöneticilerinize tekrar teşekkür ediyorum, hepinizi şimdiden kutluyorum” diyerek toplantıyı bitirdi.10-02-201610-02-201610-02-201610-02-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.