KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Öncesi Motivasyon Konulu Uzaktan Eğitim Düzenlendi

LGS Öncesi Motivasyon Konulu Uzaktan Eğitim Düzenlendi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Dr. Hasan EŞİCİ tarafından Liseler Giriş Sınavına (LGS) katılacak öğrencilere yönelik "LGS Öncesi Motivasyon" konulu uzaktan eğitim düzenlendi.

12.05.2020Salı günü saat 16.30 da Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden canlı gerçekleştirilen seminer İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ'ın Dr. Hasan EŞİCİ' ye öğrencilerimize yönelik düzenlenecek eğitim için teşekkür etmesi ile başladı.

Öğrencilerimize de seslenen İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ LGS sınavına ilişkin teknik konular ile okul kontenjan bilgileri konusunda bilgilendirmede bulunduğu konuşmasında "16 Mart 2020 tarihinden bu tarafa coronavirüs sebebiyle okullarımızın kapalı olması nedeniyle siz öğrencilerimizle görüşemedik. Hepinizi çok özledik İnşallah bu günlerde geçecek koşa koşa okullarınıza gideceksiniz ve sınıfları şenlendireceksiniz Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi tüm öğrencilerimiz strese girecek durumlardan uzak dursunlar. Sizler yalnızca odaklanın ve düzenli bir çalışma sistemi oluşturun, hangi işi hangi saatte yaptığınıza dikkat edin ve kendi rutininize uyun. Bizler uzaktan eğitim sürecinde de sizlere "uzaktan eğitim yakından ilgi" yaklaşımıyla her anlamda ve tüm boyutlarda destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Liselere Giriş Sınavına katılacak yaklaşık 3700 öğrencimize yönelik gerçekleştirilen seminerde Dr. Hasan EŞİCİ tarafından sınav stresi, motivasyon, sınav kaygısı ve kaygının boyutları ile zaman yönetimi konularında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunuldu. Seminer öğrencilerimizin Dr. Hasan EŞİCİ'ye yönelttiği soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Dr. Hasan EŞİCİ'ye teşekkür ediyoruz.

12-05-202012-05-202012-05-202012-05-202012-05-2020

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.