KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Tercihleri Başlıyor.

Lise Tercihleri Başlıyor.

Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin 2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Kanaat Dönemi TEOG Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren okul tercih işlemleri başlayacak ve 25 Temmuz 2016 günü saat 17.00’ ye kadar devam edecektir.

Öğrenciler 25 okul tercih yapabileceklerdir. Tercih sürecinde öğrencilerimiz velileri ile birlikte okullarımızda rehber öğretmenlerimizden ve okul yöneticilerimizden de destek alarak tercihlerini e-okul üzerinden (http://e-okul.meb.gov.tr) yapacaklardır.

Tercihler süresi içinde okul müdürlüklerine gidilerek elektronik ortamda onaylattırılacak, 2 nüsha çıktı alınıp veli ve okul yöneticisi tarafından imzalandıktan sonra 1 nüshası okulda 1 nüshası da velide kalacaktır. Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir düzeltme yapılamayacağından yapılması düşünülen değişikliklerin onaylama işleminden önce yapılması gerekmektedir.

Okullarımızın geçmiş yıllardaki taban puanları ve yüzdelik dilimleri e-okul sisteminde yayımlanmıştır. Tercih işlemlerinde özellikle okulların geçen yıl yerleştirme yüzdelik dilimlerini göz önünde bulundurulması gerekmektedir. (Örnek: A okulu geçen yıl %3’lük dilimde öğrenci aldı ise bu dilime giren ve yakın olan öğrencinin bu okulu tercihi mantıklı olacaktır.)

Öğrencilerimize tercih süresince yardımcı olmak, hem tercih sürecini kontrol ederek geçerli, doğru tercih yapmalarını, hem de öğrencilerimizin ilgi ve becerilerine göre hayatta başarılı ve mutlu olabilecekleri okul türlerini, alan-dalları tanımalarını sağlamak, sürecin her kademesinde öğrenci ve velilerimize yardımcı olmak ve danışmanlık yapmak üzere İlimizde toplam 31 rehber öğretmenimiz görevlendirilmiştir. Öğretmenlerimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz koordinatörlüğünde belirlenen ortaokullarda görev yapacaklardır.

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos 2016 tarihinde yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacaktır. Buna göre 9 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek olup, 9 Eylül 2016 tarihi itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır. (Yerleştirme Takvimi için tıklayınız)

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimize tercihlerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, onların yetişmesinde destek olan ve fedakârlıkta bulunan başta aile efradı olmak üzere, tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.