KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Temsilcileri Seçimi Gerçekleştirildi.

Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Temsilcileri Seçimi Gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla hazırlanan Demekrosi Eğitim ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında Merkez İlçe Seçimleri 13/11/2015 Cuma günü gerçekleştirildi.

Karabük Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde Okul Öğrenci Meclis Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen seçim İl Millî Eğitim Şube Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın proje ile ilgili konuşmalarıyla başladı.

Konuşmanın ardından Merkez İlçe Temsilcisi olmak isteyenler belirlendi. Aday olmak isteyenlerin belirlenmesinin ardından adaylara 5 dakika konuşma fırsatı verildi. Adaylarının konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçildi.

Oy verme işlemi tamamlanmasının ardından sayıma geçildi ve en fazla oyu alan ve aşağıda isimleri belirtilen 5´er öğrencinden Merkez İlçe Temsilcisi olarak belirlendi.

30 Kasım 2015 tarihinde İlçe Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek seçimle İl Öğrenci Meclisi oluşturulacaktır.

 

KARABÜK MERKEZ İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ TEMSİLCİLERİ

Sıra No

Adı Soyadı

Okulu

1

Batuhan UĞUR

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi

2

Furkan AKKİREN

Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi

3

Yağmur KAYA

Esentepe Ortaokulu

4

Batuhan IRMAK

Alparslan Gazi Anadolu Lisesi

5

Eylül POLAT

Ted Karabük Koleji Vakfı Özel Ortaokulu

 

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.