KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitimden Bir Proje Daha

"Tut Elimden, Anla Beni"
Millî Eğitimden Bir Proje Daha

06 Mart 2016 Pazar günü Merkez Öğretmenevinde Müdürlüğümüzce düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bu yıl uygulamaya konulan beşinci projemiz olan “Tut Elimden Anla Beni” kamuya duyuruldu.

Zorunlu göç mağduru, mülteci ve sığınmacı ailelerin çocukları; şehit, gazi, doğal afetlerden etkilenen, parçalanmış ve fakir aile çocukları ile yetim, öksüz, güçsüz, engelli ve benzeri durumda olan öğrencilerin psikolojik maddi, sosyal… İhtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirilen bu projemiz proje üst yönetiminden sorumlu Müdür Yardımcımız Erdal ÜNGÖREN tarafından tanıtıldı.

Toplantıya daha önce kamuya duyurulan dört ayrı projemizin ve bu projenin paydaşları olan kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve diğer proje ortağı kuruluşların temsilcileri de katıldı.

İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat TEZSEVER, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ŞAHİN, İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin TİRYAKİ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ali GÜNDÜZ’ ün de katıldığı kahvaltı ve basın toplantısında bir konuşma yapan İl Müdürümüz: “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi gözümüz arkada kalmayacak şekilde eğitmek, onları geleceğe hazırlamak hepimizin müşterek arzusudur. Bunun için eğitim-öğretim faaliyetlerini; sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerle, toplum hizmeti çalışmaları ile, çeşitli toplumsal projelerle desteklemek zorundayız. Çocuklarımızın ufkunu açmak, onları kendi köklerimizle beslemek çeşitli risklerden korumak donanımlı kılmak için hep el ele vermemiz ve bir adım önde olmamız lazımdır.  Bu bilinçle çocuklarımız için sık sık bir araya geliyoruz. Gelmeye de devam edeceğiz. Bu vesileyle gerek “Tut Elimden Anla Beni” adlı bu projemize gerekse ”Okuyarak Yaşıyorum”, “Sağlıklı Beslen Hareket Et”, “Değerimiz, Değerlerimiz”, “Bilinçli İnternet, Güvenli Gelecek” adlı projelerimize ortak olma lütfunda bulunduğunuz ve tatil gününde aramızda olduğunuz için şahsım,  Projelerin üst yönetiminden sorumlu Md. Yrd. / Şube Müdürü arkadaşlarım ve Karabük eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Yine bu projenin hazırlanma ve uygulama sürecinde emeği geçen Ar-Ge birimi çalışanlarımız, Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN, Şube Müdürleri Hasan GÜMÜŞ, Nevzat AKBAŞ, M. Nuri ATASEVEN ve diğer emeği geçen personelimize huzurlarınızda teşekkür ediyor ve yine aramızda bulunduğunuz bize güç verdiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

 

Basın toplantısı katılımcıların öğretmenevimizden uğurlanması ile son buldu.

08-03-201607-03-201607-03-2016


Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.