KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muazzez AMARATOĞLU Adlı Hayırsever İlimizde Okul Yaptıracak.

“Bir hayırsever, bir okul daha..”
Muazzez AMARATOĞLU Adlı Hayırsever İlimizde Okul Yaptıracak.

Muazzez AMARATOĞLU adlı hayırsever Müdürlüğümüze müracaatla İlimizde bir Ortaöğretim kurumu yaptırmak istediğini bildirdi.

Valimiz Sayın Kemal ÇEBER’in bilgisi dahilinde İl Müdürümüz Ali KÖSE’nin daveti üzerine oğlu Vedat AMARATOĞLU ile İlimize gelen Muazzez AMARATOĞLU Müdürümüzü ziyaretinde; “Üç günlük evli iken geldiğim bu ilde 21 yıl kaldım. Vekil öğretmenlik yaptım, çocuklarımı büyütüp yetiştirdim. Bu ile vefa borcumu bir okul yaptırarak ödemek istiyorum.” diyen hayırseveri Valimiz Sayın Kemal ÇEBER’de Makamında kabul etti. Makam ziyaretinden sonra hayırsevere okul arsaları gösterildi. Bir gün sonra yine Valilik Makamında 23. Dönem TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN’in de bulunduğu istişare görüşmesinin ardından hayırsever ilimizden ayrıldı. 

Hayırsever AMARATOĞLU ile okul yaptırmak istediği araziye ilişkin işlemler tamamlandıktan sonra protokol imzalanarak okul yapımına başlanacak. 

07-08-201707-08-2017

07-08-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.