KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mucit Takımlar Bilişimle Üretim Projesi Ekibi Çalışmalarına Başladı

Mucit Takımlar Bilişimle Üretim Projesi Ekibi Çalışmalarına Başladı

Mucit Takımlar Bilişimle Üretim Projesi; bilişim teknolojileri öğretmenlerinin robotik, 3 boyutlu tasarım, 3 boyutlu yazıcı ile üretim, siber güvenlik, sanal gerçeklik, grafik tasarım, mobil programlama gibi çağımızın yeni eğitim trendlerinin eğitici eğitimini aldığı, eğitim alan öğretmenlerimizin okullarda bu konulara meraklı ve ilgili öğrenciler ile "Mucit Takımlar" oluşturarak yıl boyunca kulüp faaliyetleri, atölye çalışmaları ve projeler yaptığı, yılsonunda ise yapılan çalışmaları ve ürünleri bilişim festivali ile ilimizdeki tüm vatandaşlarımıza sergilediği bir bilişimle üretim projesidir.

 

Mucit Takımlar Bilişimle Üretim Projesi' yle zamanının çoğunu sosyal medya ve bilgisayar oyunu ile geçiren öğrencilerin; bu zamanı kendi isteğiyle eğlenerek öğrenmeye ayırması, bilgisayar karşısında teknoloji tüketen nesiller yerine teknoloji üreten, bilimi, yenilikleri, endüstriyi, dünyanın nereye doğru evrildiğini bilen, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek hedeflenmektedir.

 

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz himayesinde başlatılan Mucit Takımlar Bilişimle Üretim Projesi' yle teknoloji üreten ülkelerin gönüllü boyunduruğu altına giren bir ülke yerine, kendi teknolojilerini üreten Büyük ve Güçlü Türkiye' mizin gücüne güç katacak tam bağımsız bir Türkiye için ve Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu hedefi olan "dijital dönüşüm" hedefi doğrultusunda bir adım atmak amaçlanmaktadır.

 

Karabük ili geneli 21 bilişim teknolojileri öğretmenin gönüllü olarak yer aldığı projede öğrencilerden oluşturulan mucit takımlarla robotik, 3 boyutlu tasarım, 3 boyutlu yazıcı ile üretim, grafik tasarım gibi konularda proje çalışmaları, kulüp faaliyetleri, ulusal yarışmalara katılım, bilişim festivali, teknik geziler, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için veli bilgilendirmeleri, sıfır atık (elektronik atık) gibi faaliyetler planlanmaktadır. 

 

Proje kapsamında Toki Cevizkent Bahaddin Gazi Ortaokulu binasında çalışmaları devam eden bilişim öğretmenlerini ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz öğretmenlerimizin istek ve taleplerini dinleyerek  çalışmalarında başarılar diledi.

07-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.