KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzce Okul ve Kurum Yöneticilerine Yönelik Bilgi Paylaşım Çalışmaları Başlatıldı.

Müdürlüğümüzce Okul ve Kurum Yöneticilerine Yönelik Bilgi Paylaşım Çalışmaları Başlatıldı.

İlimiz Merkez ilçede görevli Okul ve Diğer Eğitim Kurumlarının Müdürlerinin (73 Yönetici) katıldığı bilgi ve deneyim paylaşım çalışmaları başladı. İlki 05-07 Ocak 2016 tarihleri arasında ilimiz Merkez Öğretmen Evinde gerçekleştirilecek çalışma ve istişare toplantılarının ilk gününde İl Müdürümüz Sayın Ali KÖSE okullarımızda gerçekleştirilen öğretmenler kurulu toplantılarının okul gelişimine katkı sağlar nitelikte gerçekleştirilmesi için, uygulamanın ne şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği, EBA (Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı) nın ve okullarımızdaki Etkileşimli Tahtaların etkin kullanımı konusunda yapılması gerekenler ve bilişim teknolojisinin eğitime katkısı ile teknoloji kullanımına yönelik öğretmen eğitimleri konularına değindi. Programın devamında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Erdal ÜNGÖREN Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi, Turgut ACARLI Eğitim Yatırımları, İş Sağlığı ve Güvenliği, Maarif Müfettişleri Başkanı Mustafa ŞAHİN de “Etkili Yönetim” konularında bilgi paylaşımında bulunacaklar. 

            İl Müdürümüz: Bu çalışmanın ilk ve son olmayıp sürdürüleceğini, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimiz ve okullarımızın yönetici, öğretmen ve diğer çalışanlarımız için kendi misyonlarının yanısıra çalışanları için de birer eğitim merkezi olduğunu ifade ederek “Yöneticiler olarak bizler de kurumumuzda bu eğitimlere tabiyiz. Bu anlayış yönetişimin gereğidir. Kendimizi sürekli güncellemek zorundayız. Daire personelimizi bu güncelleme sürecine dahil edemezsek başarılı olamayız. İddialı hizmet, güçlü kurum, iddialı ve güçlü yöneticilerle ve çalışanlarla gerçekleşebilir. Bu itibarla okul yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm çalışanlarımızı daha donanımlı hale getirmemiz olmazsa olmazımızdır” dedi.

06-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.