KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü´nde Öğretmenlerimize Jest

Karabük Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında ‘Lisansüstü Eğitim Programı İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
Öğretmenler Günü´nde Öğretmenlerimize Jest

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü´nde imzalanan protokole Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah KAPLAN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Av. Yaşar Alpay ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ katıldı.

Lisansüstü Eğitim Programı İş Birliği Protokolü’nün amacı İl Milli Eğitim Müdürlüğü´müze bağlı resmi okul ve kurumlarda kadrolu olarak öğretmenlik yapanlar, okul kurum yöneticileri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yöneticilik görevi yapanlar, meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip etme, bilgi ve becerilerini arttırmalarına yönelik lisansüstü eğitim alma ihtiyaçlarına cevap verilmesi amaçlanmaktadır.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah KAPLAN protokolü imzaladıktan sonra yaptıkları açıklamada;

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah KAPLAN; “Dünya hızlı bir şekilde değişiyor. Değişirken de gelişerek değişmektedir. Bu gelişime ayak uydurabilmek için elbette ki toplumun modeli, aynası olan öğretmenlerinde sürekli kendilerini yenilemeleri ve gelişerek değişmeleri mutlak bir kaçınılmazdır. Bu anlamda Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a bu teklifi sunduğumda anlayışla karşıladı, ben kendisine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Karabük’te ki bütün öğretmenlerimiz bunu bir fırsat olarak değerlendirir ve gerekli katkıları sağlamış olurlar. ”dedi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL; “ Karabük şehrinde bir üniversitenin olması, öncelikle bu şehirden Karabük halkının faydalanması, Karabük’te ki çalışanların faydalanması en büyük arzumuzdur. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile değerli İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah KAPLAN’ın Öğretmenlerimize yüksek lisans yaptırabilir miyiz şeklinde bizden bir talebi oldu. Bizde gerekli kurullarımızla iletişime geçerek görüştük ve öğretmenlerimize pozitif bir ayrımcılık yaparak, öğretmenlerimize yüksek lisans yaptırmayı kabul ettik. Ben imzaladığımız protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizim medeniyetimizin yeniden inşası öğretmenlerimizin eli ile olacaktır. Öğretmenlerimizin de yeniden inşa edilmesi gerektiği bir kaçınılmazdır. Dünya o kadar hızla ilerliyor ki, dünyada bilgi birikimi her 5 yılda iki katına çıkıyor. Öğretmenlerimiz üniversitelerini bitirip öğretmenlik hayatlarına başladıkları zaman mesleklerini ve kendilerini yenilemeleri gerekiyor. Ben bu nedenle üniversitemizin Karabük’te kurulmuş olması öğretmenlerimiz için bir nimet olarak değerlendirilmesini ve tüm öğretmenlerimizin yüksek lisans ve doktora programlarını takip etmesini arzu ediyorum. Ben protokolümüzün tekrar hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. ”dedi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.