KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul/Kurum Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okul/Kurum Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı Okul/Kurumlarımızın eğitim-öğretim ve yönetim faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla 25.12.2018 Salı günü saat 10.30’da Karabük Öğretmenevi ve ASO Toplantı Salonunda iki oturum halinde gerçekleştirildi. 

Toplantının ilk oturumu Valimiz Sayın Fuat GÜREL başkanlığında gerçekleşti. İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin AKAY, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa KURAŞ’ın da  hazır bulunduğu toplantıda Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Karabük’te eğitim öğretim kurumlarının mevcut durumu hakkında İl Millî Eğitim Müdürümüzden bilgi aldı. Karabük’te eğitim başarısının istikrarlı olduğunu belirten Valimiz Sayın Fuat GÜREL: “ Bu başarıda emeği olan öğretmen, yönetici, tüm çalışanlarımızı ve özveriyle çocukları ile ilgilenen velilerimize teşekkür ediyorum. Akademik başarı elbette ki önemlidir. Ancak iyi bir insan, iyi bir nesil yetiştirmek için elbette tek başına yeterli değildir. Çocuklarımız dünyadaki gelişmeleri okuyabilmeli, sosyalleşmeli, hayata katılmalı. Spor, folklor, edebiyat, müzik ile uğraşmalı, teknoloji bağımlılığının esiri olmamalıdır. Hedefimiz, anlayışımız bu olmalıdır” diyerek kendi gözlemleriyle birlikte etkin öğrenme, taşımalı eğitim okul servisleri, okul güvenliği, okullarımızda iletişim araçlarının bilinçli kullanılması, sosyal ve sportif etkinlikler, okul kantinleri ve öğrenci sağlığı ile toplam kalite yönetimi konularında okul müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile fikir alışverişinde bulundu ve talimatlarını iletti. 

İl Emniyet Müdürünün ve İl Jandarma Komutanı’nın açıklamalarının ardından toplantının ilk oturumu sona ermesiyle Sayın Valimiz ile İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı toplantıdan ayrıldı. 

Toplantının İkinci oturumu İl Müdürümüzün genel değerlendirmesiyle başladı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU konuşmasında özetle: “Asıl işimiz eğitim ve öğrencidir. İşimiz insan yetiştirmektir.. Tek başına akademik başarı değil, değerlerini bilen, sahip çıkan, hassasiyetleri, mihenk taşları da olan insan. Bütünü görelim Sadece yaptıklarımızdan değil yapacaklarımızdan da sorumluyuz. Planlama ve denetim üzerinde duracağız. Okulların müdürler tarafından iyi tanınması gerekmektedir. Okul müdürü okulunu tanıyacak, vizyonu, misyonu olacak, mevcut durumu bilecek ona göre hedefler belirleyecektir. Bütün okullar kendi içerisinde yarışacaktır.  Hedef, kendi koyduğumuz hedefin üstünü yakalamak olmalıdır” dedi. İl Müdürümüz ayrıca okullara okul temizliği, değişen sınav sistemi, okul web siteleri, rehberlik faaliyetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler ile konularına dikkat çekti.

 İl Müdürümüz bölümleri ile ilgili konularda bilgilendirme ve açıklamalarda bulunmak üzere Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine söz verdi. Yöneticilerimizin duyuru ve açıklamalarının ardından okul yöneticilerinin soruları cevaplandı ve toplantı son buldu.

25-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.