KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü Kapsamında Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü Kapsamında Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Müdürlüğümüz ile İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında 30/09/2015 tarihinde Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol ile öğrencilerin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılması amaçlanmış, bu çerçevede 5., 6. Ve 7.sınıflarında seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersi açılan okullara gönderilmek üzere Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bisiklet temin edilmiştir.

İl Halk Sağlığı tarafından Müdürlüğümüze teslim edilen bisikletlerin dağıtımı yapılmak üzere Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ACAR, İl Müdürümüz Ali KÖSE, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin TİRYAKİ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü M. Nuri ATASEVEN, okul müdürleri ve Beden Eğitimi öğretmenlerinin katılımıyla tören gerçekleştirilmiştir.

Törende, okullarında seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersi açılan okullarımızdan Yunus Emre Ortaokulu, Kartaltepe Ortaokulu, Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Fevzi Çakmak İmam Hatip Ortaokulunca muhafaza edilmek ve seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersinde kullanılmak üzere toplam 60 adet bisiklet dağıtımı yapılmış ve gerekli güvenlik tedbirleri uygulamalı olarak gösterilmiştir. 

Tören, dağıtımı yapılan bisikletlerin spor salonunda öğrenciler tarafından denenmesi ile sona ermiştir.

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.