KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü Kapsamında Yenice İlçemizde Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü Kapsamında Yenice İlçemizde Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı kapsamında öğrencilerin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılması amacıyla Müdürlüğümüz ile İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması işbirliği protokolü kapsamında Yenice İlçemizde Bisiklet Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.

 İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 5., 6. Ve 7.sınıflarında seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersi açılan okullara gönderilmek için Müdürlüğümüze teslim edilen bisikletlerin dağıtımı yapılmak üzere gerçekleştirilen törene Yenice Kaymakamı Oğuz Cem MURAT, İlçe Jandarma Komutanı, İl Müdürümüz Ali KÖSE, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin TİRYAKİ, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz M. Nuri ATASEVEN, okul müdürleri ve okul öğretmenleri katılmıştır.

Törende, Yenice İlçemizde seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersi açılan okullarımızdan Ülkü Ortaokulu, İsmetpaşa Ortaokulu, Kalaycılar Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Yortan Ortaokulu, ve Şirinköy Ortaokulunca muhafaza edilmek ve seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersinde kullanılmak üzere toplam 60 adet bisiklet dağıtımı yapılarak gerekli güvenlik tedbirleri uygulamalı olarak gösterildi. 

Tören, dağıtımı yapılan bisikletlerin öğrenciler tarafından denenmesi ile sona erdi.

18-12-201518-12-201518-12-2015

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.