KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Artık Daha Güvenli

(Güvenlik görevlisi sayısı üç kat artırıldı.)
Okullarımız Artık Daha Güvenli

Millî Eğitim Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okullarımızda görevlendirilen 93 Özel Güvelik Personeli 15.10.2018 tarihi itibariyle Halk Eğitim Merkezi ve ASO Salonunda gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısıyla görevine başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN, Mehmet ÖZDEMİR ve İş Güvenliği Uzmanı Oktay KÖSE ile görevlendirilen 93 kursiyerin katıldığı toplantıda İl Müdürümüz yeni görevlerinin hayırlı olması temennisiyle başladığı konuşmasında: “Güvenlik görevlisi ilk uygulaması geçen sene okullarımızda başladı. Okullarımızdan çok üst düzeyde bir memnuniyet geldi. Velilerimiz de bu konuda çocuklarını güvende hissettiklerini ifade ettiler. Bu olumlu geri dönüşler neticesinde ilimizde güvenlik görevlisi sayısı geçen sene 30 iken bu sene 93 olarak 3’e katladı. Öyle zannediyorum ülke genelinde bu durum diğer iller için de bu oranda gerçekleşmiştir. Okul güvenliği konusundaki memnuniyet ve olumlu söylemler devletimizi bu kapsamda sayıyı artırma yönünde bir işleme bir eyleme yöneltti. İşinizi isteyerek ve önemseyerek yapın. Devletin parası çok kıymetlidir. Alışa geldik tabirle her kuruşunda tüyü bitmedik yetimin hakkı vardır. Bu kamu kaynağının her bir kuruşunu hakkederek almamız lazım. Hepimizin işi önemlidir. Hele ki insana yönelik olan her iş aynı derecede önemlidir. Bunu böyle görmemiz lazım. Hepinize kolaylıklar diliyorum. Allah muvaffakiyetler versin.” dedi.

İl Müdürümüzün konuşmasının akabinde Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ, Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN ve Mehmet ÖZDEMİR tarafından kursiyerlere görevlerine ilişkin mevzuat ve esaslar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.  

İş Güvenliği Uzmanı Oktay KÖSE’nin iş güvenliği ve sağlığı konusundaki bilgilendirmelerinin akabinde toplantı sona erdi.

15-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.