KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyarak Yaşıyorum Projesi Protokolü İmzalandı.

Okuyarak Yaşıyorum Projesi Protokolü İmzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz iş birliğinde gerçekleştirilecek olan “Okuyarak Yaşıyorum” projesi protokolü 08 Şubat 2016 tarihinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde imzalandı.

İlimizde 2 (iki) yıldan beri Valimiz Sayın Orhan ALİMOĞLU´nun bizzat yürütmekte oldukları, emir ve talimatları ile yönlendirdikleri "Okuma Alışkanlığı Kazandırma" etkinliklerine katkıda bulunmak amacıyla İl Müdürümüz Ali KÖSE ve İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İbrahim ŞAHİN´in imzaladığı “Okuyarak Yaşıyorum Projesi” ile okullardan başlayan bir okuma hamlesi ile okuma alışkanlığının tüm topluma yayılması, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde kalitenin, akademik, kültürel ve sanatsal başarıların arttırılması hedeflenmekte olup; proje ile İl Halk Kütüphanelerimiz ve okul kütüphanelerimiz etkin bir şekilde kullanılarak öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılırken, diğer yandan kütüphanesi olmayan okullarımıza kitaplık/kütüphane kazandırılması, kütüphaneleri olan okulların ise mevcut durumlarının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 

İlimiz Merkez ve ilçelerindeki ilkokulların 2., 3. ve 4. Sınıfları ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının tamamında uygulanacak proje ve projeye dayalı çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, ailelerinin de kitap okumaya yönelmeleri; bunların sonucu olarak da kitap okuma kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması sağlanmaya çalışılacaktır.

08-02-2016

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.