KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Ortaöğretim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Nevzat AKBAŞ başkanlığında video konferans yöntemi ile Ortaöğretim Müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Müdür Yardımcımız Turgut ACARLI, Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN ve Mehmet ÖZDEMİR ile Merkez İlçe Ortaöğretim Okul Müdürleri katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Nevzat AKBAŞ'ın, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS), okul kayıt alanları, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında alınacak önlemler, uzaktan eğitim ve telafi eğitimi kapsamında öneriler, planlamalar ve çalışmalar ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunmasıyla başladı.

Toplantıda, 12. Sınıflara yönelik YKS'de çıkacak kazanım/konulara ilişkin EBA canlı derslerin planlanarak etkin yapılması, ara sınıflarda ise iletişim kanalları kullanılarak derslerinin takip edilmesi, öğrencilerin etkili iletişim, bilinçli okuma ve anlama, öğrendiğini uygulama, ve yeni soru tiplerine göre öğrenci ve öğretmen uyumu, meslek liselerimizin Dünya Sağlık Örgütü (WHO) standartları kapsamında maske, siperlik ve el dezenfektan ürünlerinin üretim faaliyetlerinin kapasite ve çeşitlilik geliştirilmesi, Bakanlığımızca uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak için hazırlanan etkinliklerin rehberlik kitapçıklarının öğrenci ve velilere ulaştırılması ile Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını düzenli olarak takip edilmesi gibi konular ele alındı.

05-05-202005-05-202005-05-202005-05-2020

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.