KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polonya´lı Öğretmenlerin "Eğitimde Bilgi Teknolojilerinin Kullanımı" Konulu Eğitim Çalışmaları 10-14 Kasım Tarihleri Arasında İlimizde Yapıldı.

  Polonya Lublinec Şehri Gimnazjum nr 1 Lisesi öğretmenlerinin “ Eğitimde Bilgi Teknolojilerinin Kullanımı”konulu eğitim çalışmaları 10-14 Kasım 2014 tarihleri arasında İlimizde yapıldı.
Polonya´lı Öğretmenlerin

Aralık 2013 tarihinde Kendi ülkelerinde “Öğretmenlerin Yurtdışı Eğitimiyle Kurum Kapasitelerinin Arttırılması” projesi kapsamında proje hazırlayan ve Yurtdışı Eğitimi verecek kuruluş olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ortak alan proje kabul edilerek hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Koordinatörlüğünü Polonya’dan Ewa Prandzioch ve Kurs sorumluluğunu Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Erol GİRGİN’in üstlendiği Projenin hazırlık Çalışmaları Aralık 2013 tarihinde her iki ülkenin kurumlarının işbirliği protokolü imzalaması ile başladı. Polonyalı grup hafta boyunca okullarımızda derslerde bilgi teknolojilerinin kullanımı konusunda eğitim aldılar ve örnek ders işleyişlerini gözlemlediler.

Türk Eğitim Sistemi , Karabük Eğitim Organizasyonu, Eğitimde Fatih Projesi, Eğitimde Teknoloji Kullanım yöntemleri , etwinning portal kullanımı konularında teorik eğitim alan Polonyalı öğretmenler, 4 farklı okulumuzda örnek ders işleyişlerini izlediler. Gittikleri okullarda okul idarecileri ve  öğretmenlerle bilgi paylaşımında da bulunan grup aynı zamanda İlimizin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etme fırsatını da buldular.

Müdürlüğümüz Projeler Ekibi misafir okulun öğretmenleriyle gelecekte hangi projelerin ortak yapılacağına dair bir yol haritası hazırlamışlardır.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.