KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Toplantıları Başladı

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Toplantıları Başladı

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) işbirliğinde gerçekleştirilen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” toplantıları 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Karabük Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda başladı.

Karabük Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi ile Safranbolu Kaymakamlığı Projeler ekibinde görevli personelin ve Hibe mekanizması hakkında bilgi sahibi olmak isteyen İlimiz okullarındaki öğretmenlerimizin katılımlarıyla başlayan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi kamu kurumlarımız ile okullarımızın Ulusal Ajans, Merkezi Finans Kurumu, BAKKA, KOSGEB gibi ulusal ve uluslararası fon ve hibe sağlayıcılarının desteklerinden en üst seviyede yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiş olup, üç günlük eğitim sonunda katılımcılarımız proje konusunun belirlenmesinden uygulanmasına tüm sürecin belirli bir sistematiğe göre tasarlanmasını öğrenmiş olarak sertifika almaya hak kazanacaklardır.  

Söz konusu toplantının açılışına katılan İl Müdürümüz Ali KÖSE  konuşmasında “Bu eğitim bizlerin çok önemsediği bir etkinliktir. Okul ve kurumlarımızda analitik düşünmeyi ve kapasite kullanımını arttırmanın yanı sıra, yenilikçi düşünceyi destekleyiciliği, kurum olma becerisini geliştiriciliği, dünyayı tanımaya, kurumumuzu tanıtmaya yönelik çalışmalar ile öğrencilerimiz ile okul ve diğer kamu kurumlarında çalışanlarımızın sorun analizi yapabilen, düşünen, düşündüğünü aktarabilen, sorunu çözebilen kısacası okuyabilen, duyabilen, görebilen, yapabilen bir dinamizme kavuşturulmasının sağlanması açısından da son derece heyacan verici, önemli ve değerlidir. Alacağınız eğitimi bu gözle değerlendireceğiniz ve kurumlarınıza gittiğinizde mesai arkadaşlarınız, öğrencilerimiz, velilerimiz ve diğer bileşenlerimizle projeler ve hibeler konusunda Karabük’ümüzün azami yararlanmasını sağlayacak çalışmalar yapacağınıza güvenim tamdır. Biz de Valiliğimizin tüm kurumlarıyla beraber sizlere destek olmak için var gücümüzle çalışıyor olacağız” diyerek eğitime katılanlara başarılar diledi. 

Eğitim daha sonra Eğitim Uzmanı İbrahim COŞKUN’un hazırlamış olduğu program çerçevesinde devam etti. İlk günkü teorik eğitimin ardından katılımcılar son iki günde de İl Millî Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan salonda küçük gruplar halinde çalışarak mantıksal çerçeve ve proje oluşturma modeli üzerinde çalışacaklardır.

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.