KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Koruma Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Eğitimleri Başladı

Psikososyal Koruma Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Eğitimleri Başladı

Rehberlik Öğretmeni olmayan okullarda görevli öğretmenlere Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri konularında eğitim verilmesi için çalışmalara başlanıldı.

Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri konularında eğitim almış Rehberlik Öğretmenleri tarafından, rehberlik öğretmeni olmayan okullarda görevli tüm öğretmenlere yönelik Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek eğitimler ile olası travmatik/zorlu yaşam olaylarına karşı okul genelinde alınması gereken koruma, önleme ve krize müdahale hizmetleri konularında bilgilendirmede bulunulacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Şube Müdürümüz Muhammet YILMAZ ile birlikte 18 Aralık 2019 Çarşamba günü Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen eğitime katıldı. İl Müdürümüz konunun önemine değinerek Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri İl Ekibinin oluşturulduğunu, okul ekiplerinin de en kısa sürede oluşturularak gerekli tüm önlemlerin alınmasını ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

19-12-201919-12-201919-12-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.