KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Hizmetleri İl Yürütme ve İl Danışma Kurulu Toplantıları Yapıldı

Rehberlik Hizmetleri İl Yürütme ve İl Danışma Kurulu Toplantıları Yapıldı

 13.09.2018 Perşembe günü saat 10.00’ da Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçkleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE başkanlığında Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet YILMAZ ile komisyonda görevli okul idarecileri ve öğretmenler  katıldı. 

                Bakanlığımızca 2018-2019 ders yılında Rehberlik Hizmetlerinin yürütülmesinde merkezi hedef olarak belirlenen "Bağımlılıkla Mücadele" ve "İhmal İstismardan Korunma" konularının değerlendirildiği toplantıda İl Müdürümüz: “ Bu konu Sayın Valimizin de ilgilendiği bir husus, ilgili makamlarla da irtibat halindeyiz. Okul güvenlik görevlilerimizle iki haftada bir durum değerlendirmeleri yapılıyor. Bu konuda rehber öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Okul yönetimini doğru bilgilendirmeleri ve doğru yönlendirmeleri gerekir. İhmal ve istismar önlemleri alınıp hiç yaşanmamalı. Vuku bulduktan sonra alınan önlem yaşananı geri getirmez. Bu konudaki önlemleri okul değerlendirme kriterlerimiz arasında görüyoruz. Aile ziyaretlerimizin büyük yararı oldu. Önlemleri sadece okulda değil okul çevresi için de düşünmemiz gerekiyor. Bu vesileyle tüm okul yöneticilerimizi, rehber öğretmenlerimizi, sınıf rehber öğretmenlerimizi ve elbette emniyet müdürlüğü personelimizi geçen ders yılına yönelik titiz çalışma ve duyarlılıklarından dolayı tebrik ve kendilerine teşekkür ediyorum. ” dedi. Toplantının devamında gündeme ilişkin görüşmeler yapıldı.

13-09-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.