KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu Kanuni Ortaokulu Temel Atma Programı Gerçekleştirildi

Safranbolu Kanuni Ortaokulu Temel Atma Programı Gerçekleştirildi

2019 Temel Eğitim Yapım Programında yer alan 16 derslikli Safranbolu Kanuni Ortaokulu için Temel Atma Töreni düzenlendi.

27. 08. 2019 Çarşamba günü düzenlenen törene Valimiz Fuat GÜREL, Cumhurbaşkanlığı Yüksek  İstişare Kurulu Üyesi ve eski 23. Dönem TBMM Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN Karabük Milletvekillerimiz Cumhur ÜNAL, Niyazi GÜNEŞ ve Hüseyin Avni AKSOY, Safranbolu Kaymakamı  Dr. Fatih ÜRKMEZER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, il protokolü, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşımız katıldı.

Eski Meclis Başkanımız Mehmet Ali ŞAHİN program öncesinde tören alanında hazır bulanan öğrenciler sohbet ederek taleplerini dinledi. Protokolün yerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun açılış konuşmasıyla devam etti. İl Müdürümüz konuşmasında:

"Son 17 yıl içinde çoğunluğu devlet yatırımları olmak üzere hayırsever destekleriyle de İlimize 880 adet yeni derslik kazandırıldı. Bununla birlikte derslik başına düşen öğrenci sayımız 32 den 18'e geldi. Eğitim yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. 

Bugün öğleden sonra da inşallah Eflani İmam Hatip Ortaokulumuzun temelini atmış olacağız. Yenice İmam Hatip ortaokulumuzun inşaatı tamamlanmış, Safranbolu Harmanlar ortaokulumuzun inşaatı da son aşamasına gelmiştir. İnşallah bu iki okulumuzun açılışını da önümüzdeki ay hep beraber gerçekleştirerek öğrencilerimiz ve Karabük halkının hizmetlerine sunacağız. Yine Safranbolu'da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi inşaatı Bakanlığımız izniyle tasfiye edilmiş, ancak kalan kısım Bakanlığımızca yeniden ihale edilerek en kısa zamanda tamamlanacaktır. Merkez'de Anayasa İlk ve Ortaokulu ek binamızın da ihalesini 29 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştireceğiz.

Şu anda 70 okulumuzda onarım çalışmaları devam etmekte olup son aşamaya gelmiştir. Ayrıca Yenice ve Ovacık İlçelerimizde de iki okulumuzda deprem güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimize temiz bakımlı eksikleri giderilmiş eğitim öğretim ortamı sunmak için dört buçuk milyon Türk lirası tutarındaki onarım işlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir. 

Yine Müdürlüğümüzce yapılan boya ihalesi sonucunda alınan boyalar ihtiyacı olan okullarımıza dağıtılmış ve boyanmaları sağlanmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen proje ile boyaları tarafımızca temin edilmek suretiyle Denetimli Serbestlik kapsamındaki arkadaşlarımız tarafından 6 okulumuz da tüm müştemilatıyla boyanmakta, sıra ve masa tamiratları yapılmaktadır. Bu kapsamda 5 okulumuz tamamlanmış bir okulumuzda ise çalışmalar devam etmektedir. 

Tasarım ve Beceri atölyeleri Bakanlığımızın 2023 vizyonunda önemli bir yere sahiptir. Bakanlığımızdan İlimizde 11 okulumuza 20 Tasarım Beceri Atölyesi kurmak üzere toplam 600 bin Türk lirası, yine Karabük 75 Yıl Anadolu Lisemize kurulacak atölye için 300 bin Türk lirası ödenek gelmiştir. 

Özel çocuklarımız için Yaşama Sevinci İlk ve Ortaokulu ile Sevgibağı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezimizde 450 bin Türk lirası ödenek ile modern atölyeler ve eğitim serasının yanı sıra aynı binada hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin taşınması ile boşalan son katının da bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah eğitim öğretim başlamadan önce bunların hepsini bitirmiş olacağız.

Safranbolu İlçemizde 10.788 öğrencimize 909 öğretmenimiz ile hizmet veriyoruz. Kanuni Ortaokulumuz bugün temelini attığımız okul binasının yerinde iki katlı bir binada hizmet veriyordu ve ihtiyacı karşılamıyordu. İnşaallah bugün temelini attığımız bu bina kısa süre içinde tamamlandığında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz içinde çok amaçlı salonları, modern derslikleri, atölyeleri ve laboratuvarları barındıran çok özel ve modern 16 derslikli yeni okullarına kavuşacaklardır. 

Bu binanın yatırım bedeli 9.929.530 TL'dir. Eğitim yatırımları doğrudan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için en büyük ve en önemli yatırımdır. Karabük'ümüz bu yolda ciddi bir mesafe kat etmiştir ve bu yol hikayesi yeni yatırımlarla devam edecektir.

Yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN Beyefendiye, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat GÜREL Beyefendiye; Ankara'dan ödeneklerimizin çıkması için bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ beylere, desteklerinden ve programlarımızı teşrifinden dolayı Karabük Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Avni AKSOY Beyefendiye, ihale ve kontrol sürecindeki iş birliklerinden dolayı İl Özel İdaremize ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, eğitim ile yakından ilgilenen ve her daim bizlere ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olan Sayın Kaymakamımıza ve inşaatın ruhsat işlerinde desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza özellikle bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyor, okulumuzun Safranbolu'muza, Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

İl Müdürümüzün açılış konuşmasının ardından protokol konuşmaları ile devam eden program dua eşliğinde eski Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Ali ŞAHİN, Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Milletvekillerimiz ve İl Protokolü tarafından okul temeline ilk harcın dökülmesiyle son buldu.

27-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-201927-08-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.