KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisemizden Anlamlı Ziyaret

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisemizden Anlamlı Ziyaret

İlimiz Sarfanbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğrencilerinden oluşan 40 kişilik bir ekip; okula ismi verilen 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Murat Akdemir’in İstanbul Beykoz’da yaşayan ailesini ziyaret ederek, şehidimizin annesi Nevra Akdemir ve eşi Nurhayat Akdemir’in Anneler Günü’nü kutladı.

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Güney, Müdür Başyardımcısı Cevat Dağcıoğlu, Müdür Yardımcısı Yaşar Başaran, rehber öğretmen Nilüfer Öztürk, okul aile birliğinden 2 yönetici ve 37 öğrencinin yer aldığı ve Valimiz ile İl Milli Eğitim Müdürümüzün selam ve saygılarının da iletildiği ziyarette zaman zaman duygusal anların yaşandı. Ekip içerisinde bulunan öğrenci İnci Bozkurt’un, Şehit Murat Akdemir’in annesine yazdığı, “Cennetin Cesur Fidanına” başlıklı mektubu, yine aynı okulun öğrencilerinden Ebrar Orhan’ın okuduğu sırada dinleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı. Ayrıca öğrenci Büşra Öztürk  de, acılı anne Nevra Akdemir’e hitaben “Şehit Annelerine” başlıklı bir şiir okudu.

Şehidimizin babası İsmail Akdemir’e çerçeveli pano şeklinde “Cennetin Cesur Fidanına” başlıklı mektup ve yine çerçeve içinde işlemeli ve yaldızlı bir Türk Bayrağı hediye edildi. Ayrıca şehidimizin eşi Nurhayat Akdemir’e ve 3 yaşındaki oğlu Muhammed Efe Akdemir’e de çeşitli hediyeler verdi.  

Şehidimizin babası İsmail Akdemir’in Küçüksu’daki işyerinde ağırladığı ekip daha sonra yine aynı mahallede bulunan Murat Akdemir’in şehitliğine gitti.

Burada Okul Müdürümüz Recep Güney ve öğrenci Eren Ali Kalem şehidimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okudu. Daha sonra yine öğrencilerin okuduğu Hatm-i Şerif’in duası yapıldı. 

Ziyaret Okul Müdürümüzün ziyaretlerini kabul etmesinden dolayı şehidimizin ailesine teşekkür etmesi ve İlimize daveti ile son buldu.

 

15-05-201715-05-201715-05-201715-05-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.