KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Beslen Hareket Et Projesi Eğitici Eğitimleri

Sağlıklı Beslen Hareket Et Projesi Eğitici Eğitimleri

Öğrenci ve velilerimize dengeli beslenme, fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, obezite riskinini azaltmak, obezite hakkında farkındalık oluşturmak ve öğrenci ve velilerimizi sağlıklı bir hayat sürme konusunda bilinçlendirmek amacıyla Müdürlüğümüz ile Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Karabük Orman İşletme Müdürlüğü, Kardemir Karabükspor ve Bizim Radyo ve Televizyon (BRTV)  arasında imzalanan işbirliği protokolü ile uygulanmaya  konulan "Sağlıklı Beslen Hareket Et"  kapsamında eğitici eğitimleri düzenlenmiştir.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokullarca belirlenen ikişer öğretmeninin katılımıyla gerçekleşen eğitimler iki grup halinde Demir Çelik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimlerde İl Müdürümüz Ali KÖSE, İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin TİRYAKİ ve İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Halime TOZCU da yer almıştır.

İl Halk Sağılığı Müdürlüğü yetkilileri tarafından Okul Öncesi Çocuklarda Beslenme, Çocukluk Çağı Obezitesi,  Obezite ve Sağlıklı Beslenme Önerileri, Çocuklarda Sağlığın Geliştirilmesi için Fiziksel Aktivitenin Rolü, Okul Çağı Çocuklarda Beslenmenin Önemi konularında gerçekleştirilen eğitimlerin ilk gününde anaokulu ve ilkokul öğretmenleri, ikinci gününde ise ortaokul öğretmenleri yer almıştır. 

Eğitimlerde aktarılan bilgiler eğitimlere katılan öğretmenlerce okullarda bulunan diğer öğretmenlere, Sınıf Öğretmenleri ve Şube Rehber Öğretmenleri tarafından da öğrencilere aktarılacaktır. Proje kapsamında sınıflarda öğrencilerin vücut kitle endeks kayıtları tutulacaktır.

08-12-201508-12-201508-12-201508-12-2015

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.