KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum" İsimli E Twinning Projesinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi"Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum" isimli E Twinning projesi açılış töreni Şehit Şendoğan Topçu İlkokulunda gerçekleştirildi.

Törene Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut YILMAZ, Şube Müdürlerimiz, Şehidimiz Şendoğan TOPÇU'nun Babası Sadık TOPÇU, Annesi Satı TOPÇU ve yakınları ile basın mensupları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum" projesi ile Türkiye çapındakı 62 okulda görev yapan öğretmenlerimizin bir araya gelerek başlattıkları, okullarımızdaki öğrencilerimize adını alan şehidi tanıtmak, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, vatan ve bayrak sevgisini kazandırıp bir farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen projenin açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Program, Şehit Şendoğan Topçu İlkokulu Laler Anasınıfı öğrencileri Ali Aras SİVRİTEPE ve Enes Talha ÖZEN'in birlikte okuduğu "Vatanım" şiirinin, aynı okulun öğrencisi Eyüp KUTUCU'nun ise "Bu Vatan Kimin" isimli şiirini okumasıyla devam etti.Şiirlerin okunmasının ardından Okul Müdürü İbrahim DANIŞMAN'ın proje hakkında genel bilgilendirmesinin akabinde konuşan Müdür Yardımcımız Nevzat AKBAŞ : 

"Sevgili öğrencilerim. 

Bugün burada Şehit Şendoğan Topçu İlkokulumuzun da ortak olduğu Türkiye çapında uygulanan "Şehidimi Tanıyorum Vatanıma Sahip Çıkıyorum" projesinin açılış toplantısı münasebetiyle yenilenen şehit köşemizin açılışını yapmak, bu vesile ile şehidimizi yad etmek için toplanmış bulunuyoruz. 

Değerli hazirun bu proje bir E- Twinning projesi olarak okulumuz anasınıfı öğretmeni Ayşenur Yılmaz başta olmak üzere öğretmenlerimizin, Okul Müdürümüzün değerli katkılarıyla Türkiye'mizin 81 ilinde Aziz Şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak, öğrencilerimizde vatan, millet ve bayrak sevgisini kaim kılmak, bizi biz yapan değerler konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanmış ve uygulanan bir projedir. 

Farklı etkinliklerle yıl boyunca devam edecektir. 

Bu tür projeler 2023 Eğitim Vizyonu'nun önünde olan birebir yaşayarak emek vererek, öğrenci katılımı yüksek olan etkinliklerle sağlam bir zemin oluşturarak, öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak ve kendi kendine öğrenmesini sağlamak temeline oturmuş bir proje olması nedeniyle, Milletimizin hassasiyetleri ve değerleri ile birebir örtüşmesi ile çok değer verdiğimiz çalışmalardandır. 

Ben bizleri Şehidimiz Şendoğan Topçu'nun çok değerli ailesiyle bir araya getiren, bu proje vesilesiyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehidimiz nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, gazilerimize ve şehitlerimizin çok değerli emanetlerine saygılarımı ve sevgilerimi sunar, projede emeği geçen herkesi kutlar, başarılar dilerim." dedi. 

 

Protokol konuşmalarının ardından şehit köşesinin açılış Şehit Ailesi ve katılımcılar tarafından gerçekleştirildi. 

 

Tören, Şehit Şendoğan TOPÇU'nun biyografisinin okunmasıyla son buldu.

08-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.