KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİBER ZORBALIKLA MÜCADELE EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞLADI

SİBER ZORBALIKLA MÜCADELE EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞLADI

“Siber Zorbalıkla Mücadele" Eğitici Eğitimi semineri 05.03.2019 Salı günü saat 09.30’ da Karabük Valiliği toplantı salonunda gerçekleşti.

Eğitim seminere Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, Kalkınma Ajansı Temsilcileri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ile Kurum Müdürleri ve İlimizde görevli 32 Bilişim Teknolojisi öğretmeni katıldı.

Vali Gürel eğitim semineri açılışında yaptığı konuşmasında “Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansımıza teşekkür ediyorum, proje kapsamında eğitim alacak 30 arkadaşımızı da başarılar diliyorum. Çağımızın en büyük hastalıklarından biri teknoloji bağımlılığı, şu anda akıllı mobil cihazı olmayan kimse yok, kullandığımız mobil cihazlar aynı zamanda bir bilgisayar. Dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir konuya çok kolay ulaşabiliyor. Bu kolaylık aynı zamanda büyük bir zorbalığa sebep olabiliyor. Eskiden çocuklarımıza sokaklarda yapılan zorbalıklar şimdi mobil cihazlar veya bilgisayar yardımı ile yapılıyor. Teknolojiden vazgeçmek mümkün değil ama onun kontrollü kullanımı önemlidir. Hem çocuklarımız hem de bizim için teknolojinin kontrollü kullanılması hem çocuklarımızı hem bizleri bazı sıkıntılara karşı korur. Bu duyarlılığın oluşturulması için ailelerin bilinçlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu faaliyetler özellikle çocuklarımızı ve ailelerini birlikte eğiterek mümkün olabilecektir, eğitici eğitimi sayesinde bu sorunları bir nebze de olsa çözebileceğiz. "diye konuştu. 

Psikolog Aylin Çevik’in eğitimci olarak yer aldığı eğitim semineri 4 gün sürecek ve katılımcılara Siber zorbalıkla nasıl mücadele edileceği konusunda bilgiler verilecek.

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.