KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Hizmetler Projesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Sosyal Hizmetler Projesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen Sosyal Hizmetler Projesi çerçevesinde; Üniversitelerde okuyan  öğrencilerin, bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışmaları, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirmeleri amacıyla sosyal çalışma programı uygulanmaya konulmuştur. 

Uygulamaya konulan bu program kapsamında İl Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Karabük Çalışma ve İşkur İl Müdürü Coşkun GÜVEN ve Müdürlüğümüz Şube Müdürü Muhammet Nuri ATASEVEN' in katılımları  ile Müdürlüğümüz Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Toplantı Salonunda okullarımızda çalışan sosyal çalışma programı katılımcıları ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven Proje hakkında detaylı bilgi verdi. İş bulma konusunda İŞKUR'un Türkiye genelinde her yıl 750.000 kişiyi işe yerleştirdiğini ifade etti. İş bulma konusunda da detaylı açıklamalar yaptı. Bu projeyi yürüten ekibe teşekkür ediyorum dedi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ise yaptığı konuşmasında: " Okul kütüphanelerinin tertip ve düzeni kitap listelerinin gözden geçirilmesi, gelen insanlara güler yüz gösterilmesi, iletişimin iyi olması, okul idarecileri ile işbirliği içerisinde olunması, okullar açıldığında öğrenciler kütüphanelere kitap almak ve okumak için geldiklerinde onlarla diyaloğun çok iyi olması germektedir. Okul Müdürleri ile görüştüğümde çok memnun olduklarını ifa etmeleri bizleri çok sevindirdi. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürümüze, bu projeyi yürüten ekibimize ve sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Konuşmaların ardından toplantı birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu.  

Karabük İl Geneli Sosyal Çalışma Programında çalışan kişi sayısı: 

Merkez       : 35

Safranbolu : 11

Eskipazar    : 2 

Yenice        : 2

01-08-201901-08-201901-08-201901-08-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.