KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal-Kültürel-Sanatsal Etkinlikleri Artırma Toplantısı Yapıldı.

Sosyal-Kültürel-Sanatsal Etkinlikleri Artırma Toplantısı Yapıldı.

İl Müdürümüz Ali KÖSE beraberinde Eğitim-Öğretim Bölümü sorumlusu Şube Müdürlerimiz Nevzat AKBAŞ ve Muhammet Nuri ATASEVEN ile birlikte sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikleri nitel ve nicel yönden artırmak amacıyla Merkez İlçe Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Resim ve İlkokul 4. sınıf okul zümre başkanları ile Merkez Demir Çelik Anadolu Lisesi salonunda toplantı yapıldı.

İl Müdürümüz, 90 okul zümre başkanının katıldığı toplantıda Türkçe, Edebiyat, Resim, Müzik, Beden Eğitimi gibi derslerin önemine değinerek “Sadece akademik başarıya odaklanıp sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikleri rafa kaldırmak yanlıştır, hayatın rengi, zenginliğe, insan olmanın gereği olan bu etkinlikleri yaygınlaştırmak, öğrencilerimizi yarışmalara teşvik ederek ilk adımı attırmak için öğretmenlerimize iş düşüyor. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin okullarına bağlanmalarına, çevre ile olan ilişkilerine olumlu katkı sağlayacak akademik başarının daha da artmasına zemin hazırlayacaktır. Karabük olarak hem bu faaliyetlerde hem de akademik başarıda varız diyorum” dedi.

 

Okuma alışkanlığı kazandırma konusunda da açıklamalarda bulunan il Müdürümüz Dil- Düşünce – Muhakeme ilişkisine değinerek “ Dil ne ise düşünce o olur. İnsan kaç kelime ile konuşursa o kadar kelime ile düşünür. Öğrencilerimizin okuduğunu anlama gücünü, muhakeme kabiliyetini geliştirmemiz okuma ile olur. Valiliğimizin okuma hamlesine destek olalım. Okul merkezli projelerimizle destekleyelim.” dedi. Şube Müdürleri ve okul zümre başkanlarına söz verildi, Şube Müdürlerimizin memnuniyet ve başarı temennileri ile zümre başkanı öğretmenlerin sorularını cevaplanmasının ardından toplantı son buldu.

25-12-201525-12-2015

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.