KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEAM Karabük Proje Sözleşmesi İmzalandı

STEAM Karabük Proje Sözleşmesi İmzalandı

2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırladığımız ve BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) tarafından kabul edilen "STEAM Karabük" Projemizin sözleşmesi İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE, Şube Müdürümüz Erdal ÜNGÖREN ve Müdürlüğümüz AR-GE Birim sorumlusu Erol GİRGİN’in katılımlarıyla Zonguldak  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı merkezinde  imzalandı.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz  Ali KÖSE  "İlimiz merkez ilçe okulları öğretmen ve öğrencilerine yönelik yapılacak STEAM çalışmalarında  bu eğitim öğretim yılında 75 öğretmen ve 1000 öğrencinin aktif olarak yer alması hedeflenmiştir. STEAM, bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik temel becerilerinin hepsinin birlikte  bir eğitim programının içinde yer aldığı bir öğrenme disiplinidir. Öğrencilerimiz alacakları eğitimler sayesinde teknolojinin geleceği son nokta ile tanışmanın ve robotlarla kurguladıkları makineleri istekleri doğrultusunda yönetmenin yanısıra birlikte çalışması, grup dinamiğini, ortak akıl ile karar verebilmeyi öğrenecekler ve birlikte çalışmanın hazzını tadacaklardır. Bu projemizle Merkez ilçemizde 5 eğitim bölgesinin her birine bir STEAM merkezi kurarak öğrencilerimizin 21. yüzyıl eğitim becerilerini sağlıklı ve planlı bir şekilde almalarına katkı sunmak istiyoruz. Projemizin eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

06-09-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.